sprzęt do dezynfekcji fot. OSP Głuszyna

Poznań: OSP Głuszyna ma już profesjonalną pralnicę!

Strażacy z Głuszyny mogą już profesjonalnie prać, dezynfekować i konserwować ubrania. Dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach kupili profesjonalną pralnicę do ubrań specjalnych.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

O zbiórce strażaków na pralnicę, szafę do suszenia ubrań i ozonator pisaliśmy tutaj. Taki sprzęt jest niezwykle ważny nie tylko w czasie pandemii koronawirusa, ale i w codziennej pracy strażaków, którzy z racji obowiązków często mają do czynienia z toksycznymi i niebezpiecznymi substancjami. To przecież właśnie straż pożarną wzywa się do wycieku niezidentyfikowanych substancji na drogach czy w wodzie, oni też przyjeżdżają na nielegalne składowiska toksycznych odpadów. Prawidłowo przeprowadzone pranie ubrań skutecznie ogranicza ryzyko zachorowań strażaków na nowotwory i pozwala dłużej korzystać z ubrań, zachowując ich właściwości.

“Nasza radość jest nie do opisania, ponieważ profesjonalnymi pralnicami póki co może się pochwalić naprawdę niewiele jednostek ochotniczej, jak i Państwowej Straży Pożarnej’ – piszą z dumą głuszyńscy strażacy. I obiecują, że dadzą znać, jak się sprawuje nowa pralnica…

OSP Głuszyna, el

Dodaj komentarz

avatar