Orkiestra Dęta z Chludowa na Grandzie

Poznań: Orkiestra dęta i policja przemaszerowały przez Stary Rynek. Z powodu… Grandy!

Jak Poznański Festiwal kryminału Granda, to i policja musi być – ale dlaczego orkiestra dęta? Wszystko z powodu 95-lecia pracy kobiet w polskiej policji. W ten sposób festiwal uczcił ten jubileusz.

Właśnie z powodu tej imponującej rocznicy służby kobiet w policji festiwal postanowił specjalnie dla nich zorganizować wielką paradę z orkiestrą dętą na czele, czyli tak jak porządna parada powinna wyglądać.

Parada wyruszyła z ulicy Paderewskiego pod wodzą kilku policjantek i policjantów w mundurach sprzed 95 lat, a poprowadziła ją fantastyczna Orkiestra Dęta z Chludowa, która jeszcze dodatkowo dała piękny koncert przed Ratuszem. Koncert podobał się tak bardzo, że orkiestra musiała kilkakrotnie bisować, bo publiczność nie chciała jej pozwolić na zakończenie koncertu.

– Bardzo mi się podobało, uważamy, że takie plenerowe koncerty powinny się odbywać częściej, zwłaszcza orkiestr dętych, bo bardzo je lubimy – mówią zgodnie panie Joanna i Monika. Obie panie wybrały się na kawę i plotki na Stary Rynek i nieoczekiwanie wpadły na koncert. Po dopytaniu, z jakiej to okazji, jednogłośnie postanowiły udać się do Hanki na dalszą część festiwalu Granda.
– Obie kochamy kryminały, zwłaszcza Kasię Puzyńską, no coś wspaniałego – mówi pani Joanna. – Że też nie wiedziałyśmy wcześniej, że jest taki festiwal, siedziałybyśmy od początku!

Dziś już niestety ostatni dzień Grandy. Po paradzie o 12.30 podczas spotkania “Wszystkie twarze policjantek” o serialach, książkach, stereotypach i prawdziwym życiu rozmawiali Magdalena Schejbal, Igor Brejdygant oraz przedstawicielki policji, a do dyskusji prowokował Marcel Woźniak. Natomiast o godzinie 14.00 będzie można posłuchać, jak Przemysław Poznański rozmawia z Anną Kańtoch, Ryszardem Ćwirlejem i Adrianem Bednarkiem. Spotkanie ma intrygujący tytuł “Czy to już kryminał?”.

To będzie ostatnie spotkanie Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda. Następne dopiero za rok.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze