Marsz Równości Poznań 2021 fot. Sławek Wąchała

Poznań: Ordo Iuris chce zadośćuczynienia od klubu HAH!

Chodzi o słynną już sprawę Tęczowego Wesela. Klub opublikował odmowę zespołu z komentarzem, że muzykom przyśnił się Jezus i dlatego zrezygnowali. Teraz Ordo Iuris żąda usunięcia informacji i skutków, jakie spowodowała.

Przypomnijmy: Recover Band miał zagrać na Tęczowym Weselu w klubie HAH, ale z tego zrezygnował kilka dni przed imprezą. Gdy klub zapytał o powody, muzycy wysłali obszerne wyjaśnienie. Działacze klubu opublikowali je z dodatkiem, że muzykom przyśnił się Jezus i zabronił im grać na takiej imprezie. To wywołało spory hejt w mediach społecznościowych pod adresem zespołu.

Muzycy Recover Band twierdzą, że o żadnym śnie i Jezusie nie mówili, natomiast przyznają, że odmówili grania na imprezie, zrobili to w ostatniej chwili, mimo że wcześniej doskonale wiedzieli, że to impreza osób LGBT. Przyznali też, że do odmowy doszło z pobudek ideologicznych.

A teraz, jak informuje Radio Poznań, Ordo Iuris wysłało pismo przedprocesowe do klubu żądając usunięcia nieprawdziwej informacji i skutków, jakie wywołała. Konkretnie chodzi o wypłacenie zadość uczynienia zespołowi za wyrządzone szkody, a także przeproszenie zespołu na łamach tych mediów, które opublikowały nieprawdziwą informację podana przez klub.

Zdaniem adwokat Magdaleny Majkowskiej, zastępczyni dyrektora Centrum Interwencji Procesowej Instytutu Ordo Iuris, w tej sprawie doszło do naruszenia dóbr osobistych zespołu przez podanie nieprawdziwej informacji i upublicznienie prywatnej – jej zdaniem – korespondencji. Naruszyło to renomę zawodową i artystyczną muzyków wchodzących w skład zespołu i dlatego powinni dostać zadośćuczynienie.

3 2 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze