Poznań: Opiekunki podejrzane o usiłowanie oszustwa swojej podopiecznej

senior fot. sabinevanerp, pixabay

Dwie kobiety w wieku 65 i 58 lat są podejrzane o próbę oszustwa seniorki, którą się opiekowały. Udało im się przejąć 50 tys. zł. Dzięki akcji policji zostały zatrzymane, gdy chciały przejąć 240 tys.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Poznań Grunwald, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald ustalili, że dwie kobiety od pewnego czasu opiekowały się starszą panią.

„W pewnym momencie zorientowały się, że poszkodowana posiada na koncie bankowym spore oszczędności” – informują policjanci. – „Opiekunki postanowiły przejąć te pieniądze. Wykorzystując wiek seniorki oraz fakt, że nie zdaje sobie sprawy z tego, co podpisuje, dały jej do podpisania notarialne pełnomocnictwo. Za pomocą tego dokumentu planowały w banku wypłacić pieniądze z konta mieszkanki Poznania. 19 lipca br. policjanci zatrzymali właśnie w banku 58 i 65-latkę, zanim te zdążyły zrealizować swój plan”.

Śledztwo wykazało, że obie kobiety już zdążyły przejąć ponad 50 tys. złotych z oszczędności pokrzywdzonej, ale dzięki szybkiej akcji policji nie udało im się wypłacić kolejnych, tym razem znacznie większych pieniędzy: 240 tys. złotych.

Podejrzane usłyszały zarzut usiłowania oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości oraz wyłudzenia i posługiwania się poświadczeniem nieprawdy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zostały objęte policyjnym dozorem.

Podziel się: