Poznań: Olbrzymie korki przy moście Lecha. Jaśkowiak przeprasza!

most Lecha fot. PIM
Wieczorny komunikat PIM spowodował spore zmiany w organizacji ruchu drogowego przy moście Lecha. Od poranka poznaniacy w tym rejonie stali w korkach.

Przypomnijmy – dzisiaj nastąpiło oficjalnie otwarcie północnej nitki mostu Lecha. Prace tam prowadzone zakończyły się przed czasem i wielu kierowców liczyło, że sytuacja po wielu miesiącach utrudnień będzie tam względnie dobra.

Poznań: Od czwartku samochody będą mogły wrócić na most Lecha. “Bardzo dobra wiadomość”

Sytuację zmienił komunikat, który wydały Poznańskie Inwestycje Miejskie wczoraj wieczorem. – Ze względu na zapowiadane dobre warunki pogodowe planowana na przyszły tydzień wymiana nawierzchni na dojazdach do południowej nitki mostu Lecha rozpocznie się już w piątek, 13 grudnia. W czwartek po obu stronach południowej nitki mostu – zarówno od strony ul. Lechickiej jak i ul. Bałtyckiej – zmieni się organizacja ruchu, by dzień później roboty mogły się rozpocząć na zewnętrznej połowie dojazdów. Ruch w tej fazie prowadzenia robót będzie odbywał się ich wewnętrzną częścią. Całość wymiany nawierzchni ma zakończyć się przed świętami Bożego Narodzenia.

Ciężko to nawet nazwać komunikatem, bo w rzeczywistości była to aktualizacja starej wiadomości, co wiele osób przeoczyło. Efektem tego chaosu komunikacyjnego była ciężka sytuacja na poznańskich drogach w rejonach mostu.

Dzisiaj odbyło się też jego oficjalnie otwarcie, w którym brał udział m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – W imieniu PIM przepraszam za to, że ktoś liczył, że to będzie szło bardziej płynnie. Natomiast zawsze tak jest, że gdy coś remontujemy czy otwieramy to te pierwsze dni wiążą się z tym, że są jakieś przyzwyczajenia. To się uspokoi i wróci do normy w ciągu najbliższych kilku godzin lub dni.

Podziel się:

Ostatnio dodane: