most Lecha fot. PIM

Poznań: Olbrzymie korki przy moście Lecha. Jaśkowiak przeprasza!

Wieczorny komunikat PIM spowodował spore zmiany w organizacji ruchu drogowego przy moście Lecha. Od poranka poznaniacy w tym rejonie stali w korkach.

Przypomnijmy – dzisiaj nastąpiło oficjalnie otwarcie północnej nitki mostu Lecha. Prace tam prowadzone zakończyły się przed czasem i wielu kierowców liczyło, że sytuacja po wielu miesiącach utrudnień będzie tam względnie dobra.

Poznań: Od czwartku samochody będą mogły wrócić na most Lecha. “Bardzo dobra wiadomość”

Sytuację zmienił komunikat, który wydały Poznańskie Inwestycje Miejskie wczoraj wieczorem. – Ze względu na zapowiadane dobre warunki pogodowe planowana na przyszły tydzień wymiana nawierzchni na dojazdach do południowej nitki mostu Lecha rozpocznie się już w piątek, 13 grudnia. W czwartek po obu stronach południowej nitki mostu – zarówno od strony ul. Lechickiej jak i ul. Bałtyckiej – zmieni się organizacja ruchu, by dzień później roboty mogły się rozpocząć na zewnętrznej połowie dojazdów. Ruch w tej fazie prowadzenia robót będzie odbywał się ich wewnętrzną częścią. Całość wymiany nawierzchni ma zakończyć się przed świętami Bożego Narodzenia.

Ciężko to nawet nazwać komunikatem, bo w rzeczywistości była to aktualizacja starej wiadomości, co wiele osób przeoczyło. Efektem tego chaosu komunikacyjnego była ciężka sytuacja na poznańskich drogach w rejonach mostu.

Dzisiaj odbyło się też jego oficjalnie otwarcie, w którym brał udział m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – W imieniu PIM przepraszam za to, że ktoś liczył, że to będzie szło bardziej płynnie. Natomiast zawsze tak jest, że gdy coś remontujemy czy otwieramy to te pierwsze dni wiążą się z tym, że są jakieś przyzwyczajenia. To się uspokoi i wróci do normy w ciągu najbliższych kilku godzin lub dni.

6
Dodaj komentarz

avatar
Autor
Autor

Tak prawde powiedziawszy to prezydent najpierw wina za ten korek obarczyl miedzy innymi rzady pis i samych poznaniaków i płynął w swej wypowiedzi bardzo mocno

Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Przepraszam ale chce być prezydentem Polski i Poznań mnie nie obchodzi !

g.g
g.g

Ten człowiek czego dotknie to “plendz”. Chce być prezydentem wszystkich Polaków, niech zostanie prezydentem gejów, nie lesbijek, bo to już go przerasta.

Kajetan Kierstein
Kajetan Kierstein

Dzisiaj sytuacja w mieście o godz 16.00 to był armagedon. Dla mnie moze przepraszać w każdy czwartek, piątek ale to nie zmieni faktu ze jako prezydent, nie robi kompletnie nic żeby zwiększyć przepływowość ulic w Poznaniu, ba nawet ją zmiejsza.

Merberos Knightmare
Merberos Knightmare

Kurwa mać. Jak widzę, że Jaskowiak przeprasza, to tylko takie słowa cisną mi się na klawiaturę. Przecież to on kazał zwężać drogi, symulować roboty drogowe i czynić wszystko, aby zwykła jazda samochodem była doświadczeniem najbardziej uciążliwym. Jego przeprosiny są tyle warte, co zużyty papier toaletowy. Tym bardziej, że to żadne przeprosiny, tylko zwalenie winy na kierowców. Obyś pożałował swojej terrorystycznej polityki Jaskowiak…