Poznań: Odnowione chodniki i więcej zieleni w mieście

nowa zieleń i chodniki fot. ZDM
Nowe chodniki, drzewa i zieleń w pasie drogowym – to wynik remontów przy ulicach Jarochowskiego, Podstolińskiej i Chociszewskiego. Odnowiona została również nawierzchnia i pas zieleni wzdłuż ulicy Pilskiej.

Na ulicy Jarochowskiego nowe oblicze zyskał chodnik, który wykonano z równej i estetycznej nawierzchni.,. W związku z tym, że zabezpieczono zieleń przed zniszczeniem przez samochody, zmianie uległa również kwestia parkowania na tej ulicy. W ramach projektu wyremontowano również część ul. Winklera.

Podobne zmiany nastąpiły w przypadku ul. Chociszewskiego w okolicy Szkoły Podstawowej im. Władysława Zamoyskiego. Oprócz naprawy chodnika udało się tam posadzić 15 drzew i różnego rodzaju krzewy. Pasy zieleni zostały uporządkowane i zabezpieczone specjalnymi słupkami.

W tym tygodniu zakończył się również remont chodnika wzdłuż ul. Podstolińskiej, na wysokości ulic Marszałkowskiej i Cześnikowskiej, a także ul. Pilskiej. Do tej pory mieszkańcy przechadzali się po starych, zniszczonych płytach – teraz zastąpiła ją nowa kostka.

Dobiegła końca także naprawa przy ul. Dworskiej. W zeszłym roku remontowany był chodnik znajdujący się po południowej i wschodniej stronie ulicy. Teraz położono 300 metrów bieżących chodnika po stronach północnej i zachodniej. Pomiędzy chodnikiem i trawnikiem został ułożony wyższy krawężnik. Ma zabezpieczać przed zniszczeniem przez parkujące tu nielegalnie samochody.

ZDM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: