Poznań: Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na ul. Unii Lubelskiej

Prace w rejonie przyszłej pętli tramwajowo-autobusowej przy ul. Unii Lubelskiej wkraczają w kolejną fazę. W związku z tym od poniedziałku, 26 sierpnia, zmieni się dotychczasowa organizacja ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą wyłącznie dojazdu do salonu samochodowego zlokalizowanego w pobliżu miejsca prowadzenia robót. O tego dnia będzie można do niego dojechać wyłącznie przez parking WSK.

Dotychczasowa droga pieszo-rowerowa, odpowiednio zabezpieczona płotem od strony placu budowy, podczas prowadzenia prac jest traktowana jako tymczasowy trakt dla pieszych. W momencie gdy zaistnieje konieczność wykonywania robót na istniejącym trakcie – piesi otrzymają do dyspozycji tymczasową i odpowiednio oznakowaną ścieżkę.

Rozbudowa ul. Unii Lubelskiej na odcinku od ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej oraz przebudowa tej ulicy na odcinku istniejącego układu drogowego w obrębie ulic Falistej i Obodrzyckiej jest częścią projektu “Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka – os. Lecha – rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”.

Za półtora roku mieszkańcy osiedli południowego Poznania, dojeżdżający do nowej pętli autobusem, będą mogli przesiąść się “drzwi w drzwi” do tramwaju. Dzięki temu łatwiej i szybciej dojadą do centrum miasta.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze