Szczepienie na Covid 19 fot. Sławek Wąchała

Poznań: Od poniedziałku szczepią się seniorzy 70 plus

A przynajmniej ci, którzy udało się zarejestrować na szczepienia. W punkcie szczepień na MTP zamierzają jutro zaszczepić 300 osób.

To największy punkt szczepień w Poznaniu, przy szpitalu tymczasowym na MTP. Jak informuje Radio Poznań, tylko jutro zostanie tam zaszczepionych 300 seniorów, a w kolejnych dniach będzie ich jeszcze więcej – nawet do 500.

Skąd wezmą szczepionki? Bo oprócz zaplanowanych już dostaw szczepionki Pfizera dostaną dwie dodatkowe transze szczepionki Moderny, co pozwoli im szczepić dziennie więcej osób, niż wcześniej zaplanowane 240. Dodatkowe partie szczepionek trafią do punktu 26 i 28 stycznia, więc seniorzy mogą tam jeszcze umawiać się na szczepienia mailowo szczepieniaseniora@skpp.edu.pl. Można też dzwonić od 8.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku.

Przypomnijmy, że na MTP szczepienia odbywają się przez cały tydzień, także w sobotę i niedzielę, a oprócz seniorów są tam szczepieni także pracownicy służby zdrowia, przychodzący już po drugą dawkę. Sytuacji nie zmieni uruchomienie szpitala tymczasowego, co ma nastąpić w lutym – punkt szczepień mieści się w osobnym pawilonie z oddzielnym wejściem.

Punkt na MTP jest jednak wyjątkiem, bo ogólnie o masowych szczepieniach przeciwko koronawirusowi trudno mówić. Większość punktów szczepień dostanie po 30 dawek szczepionki na tydzień, więc wielu seniorów, którzy chcą się zaszczepić, może jedynie zapisać się w bazie Narodowego Programu Szczepień – i czekać. Gdy zwolni się miejsce lub gdy dotrze dodatkowa dostawa szczepionek, konsultant do nich zadzwoni, by poinformować, gdzie i kiedy dany senior może się zaszczepić.

– Zgodnie z umową wynegocjowaną przez Komisję Europejską, Polsce do końca pierwszego kwartału przysługuje liczba szczepionek, która pozwala na zaszczepienie 3,1 mln Polaków – powiedział dziś podczas konferencji prasowej minister Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. – A na dziś już mamy umówione terminy dla 3 mln osób. To oznacza, że nie mamy już w pierwszym kwartale wolnych szczepionek i terminów.

5 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze