Poznań: Nożownik z Rataj tymczasowo aresztowany

policja fot. Sławek Wąchała

Mężczyzna, który zaatakował bez powodu 51-letniego przechodnia na rondzie Rataje, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Policja nadal prosi o zgłaszanie się świadków zdarzenia.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 21 kwietnia około godziny 9.30 rano przy dworcu autobusowym na Ratajach. Zatrzymany mężczyzna bez powodu zaatakował nożem przechodzącego przez przejście 51-letniego mężczyznę, bił go też i kopał, dopóki nie zatrzymali go policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto. Napadnięty odniósł rany, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformowała poznańska policja, 22 kwietnia nożownik decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, usłyszał także zarzut usiłowania zabójstwa. Policja tymczasem szuka innych pokrzywdzonych i świadków zdarzenia, ponieważ z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że poszkodowanych może być więcej.

Świadkowie zdarzenia i poszkodowani cały czas mogą się zgłaszać na Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto przy ul. Polanka 24 lub telefonicznie pod numerem 47 77 123 11/12 lub 112 czynnymi całą dobę.

https://www.facebook.com/PolicjaPoznan/videos/700082314361802/

Podziel się:

Ostatnio dodane: