nowy wybieg żyraf i nosorożców fot. Zoo Poznań

Poznań: Nowy wybieg dla żyraf i nosorożców już prawie gotowy

Oficjalnie zostanie otwarty dopiero w marcu, ale prace są na ukończeniu i pracownicy zoo, z aparatem, zajrzeli do prawie już skończonego pawilonu dla żyraf i nosorożców.

Obiekt ma ich pełną aprobatę, sądząc z wpisu: “Już wkrótce na przepięknym wybiegu będą mogły cieszyć się z poprawionych warunków żyrafy Rothschilda, chlapać w błotku nosorożce, a zajęcia dydaktyczne będą prowadzone w sali projekcyjnej i warsztatowej” – napisali na profilu społecznościowym. – “Realizację wielkiej inwestycji nadzorował PIM. Ogromne wybiegi, specjalne podłoża, boksy wypoczynkowe i weterynaryjne. Przestrzeń i komfort. A dla publiczności- widok z góry – z wysokości żyrafiej głowy, edukacja i wspaniałe niespodzianki dla najmłodszych, seniorów i osób niepełnosprawnych”.

Jak zwróciła uwagę w swoim wpisie dyrektor Ewa Zgrabczyńska, inwestycja została zrealizowana zaledwie w rok, co jest sporym osiągnięciem.
“Dzięki Władzom Miasta Poznania, nadzorowi Poznańskich Inwestycji Miejskich, a także zaangażowaniu dyrektor Magdy Koniecznej i wielkiej pasji kierownika Artura Przybylczaka, udało się, i to w czasach pandemii” – napisała w mediach społecznościowych. – “Zwierzaki będą miały naprawdę dobrze, to takie ważne, by niewola była łatwiejszą”.

Nowy wybieg zostanie oddany do użytku w marcu i wtedy będą mogli go podziwiać także odwiedzający zoo. Już z lokatorami.

1 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze