Poznań: Nowe Zoo zamknięte po wichurze. “Mamy poważnie uszkodzone wybiegi, powalone drzewa”

wiatr wichura efekty fot. Nowe Zoo
W wyniku wczorajszej wichury mocno ucierpiało Nowe Zoo. Obiekt dzisiaj cały dzień będzie zamknięty. Pracownicy uspokajają, że nic złego się nie stało zwierzętom.

– Z ogromnym żalem informujemy, że dziś Nowe Zoo będzie zamknięte ze względu na usuwanie skutków wichru – poinformowali przedstawiciele Nowego Zoo (pisownia oryginalna). – Niestety, mamy poważnie uszkodzone wybiegi, powalone drzewa. Zwierzęta – wszystkie zdrowe, zabezpieczone, bo wczoraj od rana odwoływaliśmy je do domków. Prosimy o kciuki, praca wre, leśnicy, pilarze, firma sprzątająca, wielkie wyzwanie to szybka reperacja wybiegu żubrów i antylop nilgau.

Zoo nie jest jedynym miejscem, które ucierpiało w wyniku wichury. Na terenie całej Wielkopolski strażacy musieli wczoraj interweniować ponad 500 razy! Bez prądu w pewnym momencie miało być nawet 55 tysięcy osób. Powodem interwencji i uszkodzeń były przede wszystkim połamane gałęzie i drzewa, które uszkadzały sieci energetyczne. W samym Poznaniu w kilku miejscach z uwagi na brak prądu przestała działać sygnalizacja świetlna.

 

Podziel się: