Wielkopolska: Ponad 500 interwencji strażaków w całym regionie

55 tysięcy odbiorców bez prądu, najwięcej w rejonie Szamotuł, Gniezna i Wrześni oraz 500 interwencji strażaków. To efekt silnego wiatru wiejącego dziś w regionie. Ekipy Enei usuwają uszkodzenia w terenie.

Jak informuje Radio Poznań, powodem uszkodzeń są przede wszystkim gałęzie drzew i same drzewa, które, połamane przez wiatr, przewracają się na przewody i zrywają je. Co gorsza, po usunięciu jednej awarii pojawiają się następne. Strażacy i pracownicy Enei mają dziś pełne ręce roboty.

Problemy nie dotyczą tylko regionu, ale też Poznania. Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, około godziny 14.00 doszło do awarii sygnalizacji świetlnej na kilku skrzyżowaniach, między innymi na ul. Hlonda, Bałtyckiej, na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i ul. Janickiego oraz ul. Dąbrowskiego i ul. Przybyszewskiego, ul. Matyi i Przemysła II. Na szczęście część udało się już naprawić, jednak ZDM prosi kierowców o szczególna ostrożność.

Wiatr był miejscami tak silny, że przewracał samochody. Na drodze krajowej nr 5 w Komornikach doszło do przewrócenia ciężarówki. Inna ciężarówka przewróciła się na obwodnicy Murowanej Gośliny.

Wielkopolscy strażacy odnotowali już ponad 500 interwencji w regionie. W powiecie szamotulskim drzewo spadło na ciężarówkę, ranić kierowcę, który trafił do szpitala. To najpoważniejsze jak dotąd zdarzenie – większość interwencji dotyczy usunięcia przewróconych drzew blokujących drogi czy zerwanych dachów. Jednak nowe zgłoszenia napływają cały czas.

Radio Poznań, ZDM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: