Nowe samochody 6 fot. policja

Poznań: Nowe samochody dla policji wodnej

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu dostali nowe samochody – i od razu zostali przeszkoleni i poznali możliwości wykorzystywania nowych samochodów w trudnym terenie.

Dla funkcjonariuszy nowy sprzęt to istotne wsparcie techniczne w codziennej służbie.
Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu 9 stycznia dostali dwa nowe samochody terenowe. ISUZU D-MAX z przyczepą i łodzią motorową. Samochód ma silnik o pojemności 1.9 i mocy 163 KM z automatyczną skrzynią biegów. Zestaw ten został zakupiony za pieniądze przekazane przez Urząd Miasta Poznania oraz z budżetu policji.

Drugim nowym samochodem poznańskich wodniaków jest Toyota Land Cruiser również z automatyczną skrzynią biegów, silnikiem o pojemności 2.8 i mocy 177 KM. Zakup ten został w całości sfinansowany z Programu Modernizacji Policji.

W dniu przekazania “terenówek” dla policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu zorganizowano szkolenie z użytkowania pojazdów terenowych. Instruktorzy przekazali mundurowym najważniejsze informacje oraz praktyczne wskazówki dotyczące możliwości wykorzystywania nowych samochodów w trudnym terenie oraz obsługi wyciągarki.

Otrzymane samochody są ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie policji, będąc kolejnym, znacznym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy w codziennej służbie.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze