Poznań: Nowa szkoła i mieszkania na wynajem na Strzeszynie

Jarosław Pucek, Bartosz Guss, podpisanie porozumienia z KZN fot. WUW
Dzięki porozumieniu, jaki dziś zostało podpisane między Krajowym Zasobem Nieruchomości a władzami Poznania, na Strzeszynie powstaną nowe mieszkania na wynajem i zostanie dokończona budowa szkoły.

Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu znacznie skróci się procedura przekazania terenów przeznaczonych na budowę szkoły podstawowej na Strzeszynie, które należą do Skarbu Państwa. Placówka jest tam bardzo potrzebna, bo Strzeszyn się rozrasta, a teraz dzięki gruntowi będzie ją można wreszcie wybudować.

Natomiast w ramach wsparcia Krajowego Zasobu Nieruchomości Poznań wniesie aportem do Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego grunty przy ul. Żelaznej. Mają tam powstać nowe mieszkania na wynajem.

Porozumienie podpisali Jarosław Pucek, wiceprezes KZN, oraz Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania, w obecności Anny Korneckiej, minister rozwoju, pracy i technologii, posła Bartłomieja Wróblewskiego oraz wicewojewodów: Anety Niestrawskiej i Macieja Bieńka

– Dziś zawarto porozumienie, na mocy którego miastu Poznań zostaną przekazane grunty na budowę szkoły i mieszkania. Cieszę się, że współpraca między administracją rządową, rządem, który dziś reprezentuje minister Anna Kornecka, jest tak owocna dla naszego regionu – podsumowała wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Wiceminister Anna Kornecka także uważa osiągnięte i podpisane porozumienie za bardzo ważne.
– Jest to niezwykle istotna inicjatywa i początek szerszej współpracy, którą, mam nadzieję, będziemy kontynuować – podkreśliła. – Posiadanie mieszkania to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Obowiązkiem każdego rządu jest zadbać o to, by ta potrzeba była realizowana. Przejawem troski o sytuację mieszkaniową Polaków jest przygotowany przez MRPiT pakiet mieszkaniowy. Składa się on z części społecznej i rynkowej. Narzędzia wprowadzane w ramach pakietu muszą być jak najbardziej przyjazne dla gmin, tak by miały jak największy komfort w ich wykorzystywaniu i w jak największym stopniu widziały w nich szanse rozwoju swoich lokalnych społeczności.

Zdaniem Bartosza Gussa, zastępcy prezydenta Poznania, porozumienie jest podwójnie korzystne dla poznaniaków.
– Rodzice będą mogli posłać dzieci do nowej szkoły, o której powstanie miasto zabiegało od lat – wyjaśnił. – Ale skorzystają też inni poznaniacy, bo na gruncie, jaki miasto przekaże PTBS, powstaną nowe mieszkania czynszowe na wynajem.

Jarosław Pucek, wiceprezes KZN zapewnił, że w planach są kolejne inwestycje w Poznaniu, a także pomoc finansowa dla PTBS, które jest jednym z najlepszych w kraju.
– To pierwszy z wielu kroków, który chcemy zrobić wspólnie z samorządem. Taka jest nasza idea współpracy – mówił. – Nie da się stworzyć dobrej polityki państwa bez współpracy z samorządem. Mam nadzieję, że już dziś nikt nie powie, że Poznań jest gorzej traktowany niż inne samorządy.

Jak zapewnił prezes, to początek współpracy w zakresie wzajemnej regulacji praw do nieruchomości, co z pewnością zaowocuje kolejnymi inwestycjami na uwolnionych terenach.

WUW

Podziel się:

Ostatnio dodane: