droga rowerowa Grunwaldzka fot. PIM

Poznań: Nowa sygnalizacja świetlna na Grunwaldzkiej już od jutra

6 sierpnia wraca stała organizacja ruchu na ul. Grunwaldzkiej od skrzyżowania z Jugosłowiańską do Sowińskiego. Zostanie też włączona nowa sygnalizacja świetlna na przejściu przy Marszałkowskiej, która poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Na tym odcinku zakończono już prace związane z budową nowej drogi rowerowej.
– W nadchodzącym tygodniu nawierzchnia bitumiczna będzie układana na kolejnych odcinkach traktu dla cyklistów na ul. Grunwaldzkiej – od ul. Sowińskiego do ul. Słonecznej po jednej stronie ulicy oraz od ul. Cześnikowskiej do ul. Rycerskiej po jej drugiej stronie. Planujemy również zakończyć prace brukarskie w obrębie skrzyżowania z ul. Grochowską, na przejazdach tramwajowych i wyspach dzielących pasy ruchu, a także ułożyć wierzchnią warstwę jezdni na lewoskręcie w ul. Grochowską – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się budowa zaplanowanego w ramach tej inwestycji połączenia ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego. Drogowcy będą prowadzić prace na ul. Wyspiańskiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Reymonta.

Od 17 sierpnia, po zakończeniu robót drogowych, na nowych odcinkach drogi rowerowej montowane będzie oznakowanie pionowe i malowane oznakowanie poziome.

Nowy, liczący łącznie ok. 1,5 km, trakt dla cyklistów wzdłuż Grunwaldzkiej umożliwi bezpieczne dotarcie rowerem z okolic Stadionu Miejskiego do centrum. Na wysokości ul. Słonecznej połączy się ze zbudowanym w ubiegłym roku odcinkiem trasy, prowadzącym do ul. Roosevelta.

Całość robót budowlanych ma zakończyć się, zgodnie z przyjętym harmonogramem, w trzecim kwartale tego roku, a nasadzenia zieleni planowane są w bardziej sprzyjającym przyjmowaniu się roślin okresie – na przełomie października i listopada.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze