Poznań: Nowa sala gimnastyczna na Piątkowie prawie gotowa

Budowa sali gimnastycznej przy SP nr 68 fot. PIM
Są już prawie wszystkie ścianki działowe, okna i drzwi, trwają prace wykończeniowe i przy elewacji. Budowa sali gimnastycznej przy SP nr 68 na Piątkowie zbliża się do końca.

Sala gimnastyczna jest pierwszym etapem rozbudowy placówki. Ma ponad 400 metrów kwadratowych i dzięki niej powierzchnia użytkowa szkoły niemal się podwoi.

– W nowym gmachu zamontowano już wszystkie ścianki działowe, okna i część drzwi. Wewnątrz trwają prace wykończeniowe, a na zewnątrz wykonywana jest elewacja. Po zakończeniu prac wykończeniowych zamontowane zostaną urządzenia sanitarne, a w sali gimnastycznej pojawi się wyposażenie. Na zewnątrz, po zdjęciu rusztowań, rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem terenu, m.in. placu zabaw – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Budowa sali była też okazją do unowocześnienia i przebudowy części starego gmachu – przebudowany został węzeł cieplny, trwają prace przy przebudowie klatki schodowej, która będzie łączyła stary budynek z nowym, by spełniała wymogi przepisów przeciwpożarowych.

Nowy budynek to nie tylko sala gimnastyczna. Powstaną tam też szatnie, umywalnie i toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), a także pokój dla trenerów, sala do ćwiczeń korekcyjnych i druga do rehabilitacji oraz magazyn sprzętu. Na pierwszym piętrze znajdzie się biblioteka z czytelnią, klasy lekcyjne, a także gabinety dyrekcji i pedagoga. Dodatkowe cztery klasy powstaną na drugim piętrze.

Budowa ma się zakończyć w połowie marca, a w maju budynek powinien już mieć pozwolenia na użytkowanie i zacznie służyć uczniom.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: