Poznań: Nowa prezes zarządu Poznańskich Inwestycji Miejskich

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza Spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o. o. podjęła decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa zarządu Justynę Litka. Pracę w Spółce rozpocznie w 25 lutego br.

Przyszła prezes z wykształcenia jest ekonomistką – absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończyła też studia dodatkowe, m. in. prawo gospodarcze i Executive MBA. Doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania strategicznego i reorganizacji przedsiębiorstw zdobywała współpracując z DGA S.A. oraz na stanowiskach wiceprezesa, prezesa zarządu i dyrektora zarządzającego różnych podmiotów gospodarczych. Od roku 2009 zatrudniona jest w Biurze Nadzoru Właścicielskiego UMP – najpierw jako główny specjalista ds. projektów, a od roku 2012 – na stanowisku zastępcy dyrektora.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zajmuje się prawidłowym funkcjonowaniem i rozwojem infrastruktury Miasta. Po śmierci poprzedniego prezesa – śp. Pawła Śledziejowskiego – pod koniec sierpnia ub. roku, jej zarząd funkcjonował w tymczasowym składzie – najpierw dwuosobowym, a potem uzupełnionym do trzech osób.

– Cieszę się, że skład zarządu Spółki PIM został dziś docelowo sformowany. Realizowane przez nią zadania są dla Miasta strategiczne, a jakość ich wykonania przekłada się bezpośrednio na komfort życia mieszkańców. Wyrażam przekonanie, że teraz Spółka posiada wszelkie kompetencje, by sprawnie przygotowywać, realizować, koordynować i rozliczać prowadzone inwestycje. Istotna jest też odpowiednia komunikacja z mieszkańcami, by o realizowanych projektach wiedzieli jak najwięcej – mówi prezydent Jacek Jaśkowiak.

– Ta decyzja Rady Nadzorczej pokazuje także, że chcemy kompleksowo podejść do kwestii podziału kompetencji w zarządach miejskich spółek, by funkcjonowały jak najefektywniej. Zaczęliśmy od Spółki PIM, ze względu na jej strategiczne znaczenie dla Miasta. Wpisuje się też w naszą politykę równości i różnorodności – w UMP oraz miejskich spółkach stanowiska kierownicze obejmuje coraz więcej kobiet. Pani prezes gratuluję, a całemu zarządowi deklaruję pełne wsparcie. Za pracę dla Spółki dziękuję dotychczasowemu prezesowi, panu Jaromirowi Weigelowi, licząc jednocześnie na współpracę dla Miasta w przyszłości – dodaje prezydent.

Autor: PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze