Poznań: Nowa organizacja ruchu na Łazarzu. Zobacz szczegóły!

Lodowa fot. ZDM

Lodowa i Dmowskiego to ostatnie dwie ulice na Łazarzu, które jeszcze nie zostały objęte zmianami z powodu wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania. Jednak w najbliższych dniach także i tam zaczną obowiązywać zmiany.

Obie ulice stanowiły dojazd do placu budowy na rynku Łazarskim, dlatego wprowadzenie na nich zmian zostało odłożone do czasu, gdy stan prac na rynku na to pozwoli. Inwestycja zbliża się do końca i wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na tych ulicach jest możliwe.

„Ulica Lodowa stanie się jednokierunkowa od ul. Stablewskiego w stronę rynku Łazarskiego” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – „Wyznaczony zostanie tutaj kontraruch rowerowy. Skrzyżowania z ul. Stablewskiego i Chłodną będą równorzędne, a cała ul. Lodowa wejdzie w obszar objęty strefą ograniczonej prędkości „Tempo 30″. Parkowanie będzie odbywać się na miejscach równoległych po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Stablewskiego do ul. Chłodnej, a także równoległych i prostopadłych od ul. Chłodnej do rynku Łazarskiego. W ramach poprawy bezpieczeństwa z postoju wyłączone zostaną obszary położone w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowań i przejść dla pieszych”.

Ulica Dmowskiego również stanie się częściowo ulicą jednokierunkową – od rynku Łazarskiego do ul. Potockiej z kontraruchem rowerowym. Natomiast na odcinku od Potockiej do Hetmańskiej utrzymany zostanie ruch dwukierunkowy.

Zmieni się też parkowanie: pomiędzy rynkiem Łazarskim a ul. Stablewskiego można będzie zaparkować na miejscach równoległych po obu stronach ulicy. Natomiast od ul. Stablewskiego do ul. Potockiej wyznaczone zostaną skośne miejsca postojowe po zachodniej stronie ulicy i miejsca równoległe po stronie wschodniej. Podobnie jak na ul. Lodowej, parkowanie w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych będzie uporządkowane, a ul. Dmowskiego wejdzie w obszar strefy „Tempo 30”. Skrzyżowania z ul. Potockiej i Stablewskiego staną się równorzędne.

Prace przy wprowadzeniu nowego oznakowania potrwają jeden dzień. Na ul. Lodowej rozpoczną się 20 września, a na ul. Dmowskiego 21 września, o ile pogoda na to pozwoli. Kierowcy muszą pamiętać, żeby – zgodnie z oznakowaniem – przeparkować swoje samochody, inaczej zostaną odholowane na koszt właścicieli.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac. Wprowadzenie nowego oznakowania oznacza, że ulice Lodowa i Dmowskiego zostaną od 4 października objęte opłatami za parkowanie.

Źródło: ZDM

Podziel się: