Poznań: Nosorożec Eliasz wyszedł na wybieg!

nosorożec Eliasz fot. Zoo Poznań

Eliasz, jeden z dwóch czarnych nosorożców, które w czerwcu przyjechały do Poznania, odważył się wyjść na wybieg. To wielkie wydarzenie, bo nosorożce są bardzo wrażliwe i trudno utrzymać ich hodowlę. A mamy je jako jedyni w Polsce!

Dwa nosorożce czarne, Eliasz i Joe, są w Poznaniu od kilku tygodni, bo przyjechały 21 czerwca z Czech. Ze względu na ich niezwykłą wrażliwość dyrektor zoo postanowiła zamknąć pawilon żyraf i nosorożców, by nowi mieszkańcy mogli się zadomowić bez dodatkowego stresu. Nosorożce, mimo swoich rozmiarów i wyglądu, są nieśmiałe i ostrożne, więc trochę to trwało i dopiero 25 lipca pierwszy z nich, Eliasz, zdecydował się na wyjście na wybieg.

„Wiadomości z ostatniej chwili! Pierwszy z naszych młodzieńców, Eliaszek, po kilku dniach nieśmiałego zaglądania na wybieg, zebrał się na wielką odwagę i przedreptał przez nowe terytorium z uśmiechem!” – poinformowało z dumą poznańskie zoo na swoim profilu społecznościowym. – „Nosorożce czarne mamy w Polsce jako jedyni, są niezwykle wrażliwe, delikatne mimo imponujących rozmiarów, niełatwe w utrzymaniu i krytycznie zagrożone wyginięciem. Dbamy o te nasze rodzynki, chuchamy na chłopaków i oswajamy z nowym domem. Zobaczyć uśmiech Eliaszka – bezcenne! Prosimy o kciuki, teraz Joe będzie zapraszany na wybieg”.

Podziel się: