Poznań: Noc w Palmiarni. Z latarką!

Palmiarnia nocą fot. UMP
Gra terenowa dla dzieci, quest dla dorosłych, a wszystko to w środku nocy w Palmiarni Poznańskiej. Nocne zwiedzanie rozpocznie się o 20.00 w ostatni wakacyjny piątek, 28 sierpnia.

Choć palmiarnia cieszy się już ponad stuletnią historią, cały czas kryje w sobie wiele tajemnic. Odwiedzający ją nocą, niczym prawdziwi tropiciele zagadek, będą mogli odkryć sekrety miejskiej dżungli. To idealna rozgrzewka przed powrotem do szkoły, a także szansa na daleką i ciekawą podróż na koniec wakacji.

– Na młodszych czekać będzie atrakcja w postaci gry terenowej. By rozwiązać wszystkie zagadki, należy podążać za punktami, zaznaczonymi na specjalnie przygotowanej mapie. Z rozwiązania wszystkich zagadek powstanie hasło. W tropieniu tajemnic miejskiej dżungli, a także swoich ulubionych okazów, przydatne będą latarki! – zapowiadają organizatorzy.

Osoby dorosłe będą miały okazję rozwiązać kolejny quest, dostępny dzięki aplikacji Eko Wielkopolska. Aplikacja w jednym miejscu gromadzi informacje o najciekawszych przyrodniczo miejscach województwa wielkopolskiego oraz organizowanych przez nie wydarzeniach. Wśród nich znajduje się Palmiarnia Poznańska. Rozwiązując quest, w każdym pawilonie pojawi się jedno pytanie, na które odpowiedzi trzeba będzie poszukać na tabliczkach z opisami roślin.

Zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa do 2:00 w nocy. Kasa czynna będzie do 01:30 w nocy.

Jednocześnie w palmiarni może przebywać 150 osób. Podczas zwiedzania obowiązuje zakrywania ust i nosa. Szczegółowe informacje odnośnie zasad bezpieczeństwa z powodu pandemii koronawirusa znajdują się na stronie organizatora.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: