niedźwiedź Baloo fot. zoo poznań

Poznań: Niedźwiedź Baloo “odżył” w zoo. “Obserwujemy powracającą radość życia”

Uratowany z cyrku niedźwiedź Baloo powoli wraca do siebie. Jak pochwaliło się zoo, zwierzę zaczyna się przygotowywać do nadchodzącej zimy.

Nie było to wcale takie pewne. Niedźwiedź po czasach spędzonych w cyrku ma okaleczone łapy i kopanie gawry mogło być dla niego problemem. Pracownicy zoo nie kryją radości z powrotu ich pupila do zdrowia.

– Nie ma przyzwolenia na wykorzystywanie zwierząt w cyrkach! Dla zwierząt to wyłącznie cierpienie, stres, strach, ciągłe podróże w ciasnych wozach i klatkach. Leczenie, rehabilitacja i odzyskiwanie tożsamości biologicznej przez zwierzęta wyratowane z cyrku jest szalenie pracochłonne i długotrwałe. Z wielką radością i wzruszeniem obserwujemy powracającą radość życia u Baloo. Teraz wzruszenie wręcz odbiera nam mowę – nasz kochany Baloo, tymi swoimi biednymi, okaleczonymi łapami bez pazurów, kopie sobie gwarę! Nie wiemy, czy zapadnie w zimowy sen, ale już to, że poczuł zew natury, który każe mu jesienią przygotowywać schronienie na zimę sprawiło nam wielką radość! Brawo Baloo – napisało zoo na swoim facebooku.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze