Poznań: Niedziela handlowa. Autobusy zmienią trasy

autobus 180
5 kwietnia przypada druga w tym roku niedziela handlowa – ale ze względu na pandemię koronawirusa nadal otwarte będą tylko sklepy spożywcze, apteki i drogerie. Jednak kilka linii autobusowych zmieni swoje trasy i dojeżdżać będzie do centrów handlowych.

Linie autobusowe nr 180 i 184 funkcjonować będą zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Dodatkowo autobusy linii 180 wykonywać będą kursy do centrum handlowego przy ul. Sycowskiej, a autobusy linii 184 obsługiwać będą przystanki przy centrum handlowym przy ul. Szwajcarskiej.

Na liniach podmiejskich komunikacja odbywać się będzie według świątecznego rozkładu jazdy. Dodatkowo autobusy linii nr 611, 703, 705 i 707 będą obsługiwały przystanek – Sycowska/ Centrum Handlowe. Natomiast linie autobusowe nr 811, 812, 813 obsługiwały będą przystanek Swadzim/Auchan.

W związku ze stanem epidemii w Polsce nie wszystkie sklepy będą jednak otwarte. Zamknięte będą wielkopowierzchniowe sklepy budowlane.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę obowiązuje od marca 2018 roku. W pierwszym roku tylko pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu ze wszystkich były dniami handlowymi. W kolejnych latach wprowadzono ograniczenia. W 2019 sklepy były czynne tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, z nielicznymi wyjątkami. W 2020 z 52 niedziel tylko w siedem sklepy będą otwarte. Dwie przypadną w niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i dodatkowo w cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Kwiecień będzie więc pod tym względem wyjątkowy, ponieważ przypadną aż dwie niedziele z otwartymi sklepami.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: