Poznań: Neon Uniwersytetu Przyrodniczego został odnowiony! Jak teraz wygląda? (ZDJĘCIA)

remont neonu fot. Uniwersytet Przyrodniczy

Zielony, zapalający się po zmroku neon Uniwersytetu Przyrodniczego jest punktem orientacyjnym na Sołaczu. Jednak ponieważ litery liczą już sobie sporo lat, trzeba je było wyremontować. A ze względu na ich wielkość i wysokość, na której wiszą, było to nie lada wyzwanie.

Jak przypominają władze uczelni, neon pojawił się na Collegium Maximum w 2008 r. roku, a powstał z okazji zmiany nazwy z Akademii Rolniczej na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
– Od czasu montażu, napis świecił bezawaryjnie. Jednak po jednej z ostatnich wichur, uszkodzeniu uległ fragment elementów wykonanych z tworzyw sztucznych – tłumaczy Sławomir Kaczmarek z Działu Gospodarczego i Zaopatrzenia UPP. – Dało o sobie znać także destrukcyjne działanie promieniowania UV. Dlatego też, aby uniknąć zagrożenia dla bezpieczeństwa, podjęto decyzję o przeprowadzeniu kapitalnego remontu liter świetlnych.

Remont polegał nie tylko na wymianie wszystkich zużytych elementów, ale także odnowieniu liter i zastosowaniu najnowszego, energooszczędnego oświetlenia LED. Napis wrócił już na swoje miejsce i praktycznie wygląda jak nowy, co może zobaczyć każdy, kto przechodzi w pobliżu Collegium Maximum uczelni przy ulicy Wojska Polskiego.

Podziel się: