Poznań: Naramowicka między Wilczakiem a Włodarską przejezdna już w weekend

trasa tramwaju na Naramowice fot. PIM
Dobiegają końca prace na budowie trasy na Naramowice na odcinku od Wilczaka do Włodarskiej. To oznacza kolejne zmiany w organizacji ruchu, ale tym razem będą to ułatwienia, nie utrudnienia.

– Ulica Naramowicka pomiędzy pętlą Wilczak a ulicą Serbską jest gotowa, dlatego możemy już udostępnić ją dwukierunkowo – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Ta odnowiona ulica będzie więc przejezdna na całym odcinku do ul. Włodarskiej i Ziarnistej. Wprowadzamy również niemal docelową organizację ruchu na dwóch ważnych skrzyżowaniach ul. Naramowickiej z Serbską oraz z ul. Słowiańską, Wilczak i Szelągowską. Te zmiany to jednocześnie kolejny etap przygotowań do uruchomienia trasy tramwajowej do ul. Włodarskiej.

W związku z nową organizacją ruchu planowane są testy sygnalizacji świetlnej, które rozpoczną się w piątek 23 lipca. Uruchomiona zostanie na skrzyżowaniach ul. Słowiańskiej, Naramowickiej, Wilczak i Szelągowskiej oraz Naramowickiej i Serbskiej. Obowiązywać będzie tam w większości docelowa organizacja ruchu. Oznacza to, że ul. Naramowicką będzie można przejechać w obu kierunkach na odcinku pomiędzy tymi dwoma skrzyżowaniami. Wróci również możliwość przejazdu na wprost pomiędzy ul. Słowiańską a ul. Wilczak. U zbiegu ul. Naramowickiej i Serbskiej przywrócone zostaną lewoskręty, a także przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe po wszystkich stronach skrzyżowania.

Na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej, Naramowickiej, Wilczak i Szelągowskiej będą działać wszystkie przystanki autobusowe w miejscach docelowych wraz z nowym na ul. Słowiańskiej, natomiast na skrzyżowaniu ul. Naramowickiej i Serbskiej ze względu na trwające prace nieczynny pozostanie jedynie nowy przystanek na ul. Serbskiej dla autobusów jadących od ronda Solidarności w kierunku mostu Lecha. W dalszym ciągu nie będzie możliwości przejazdu przez ul. Włodarską, a zatem aktualny pozostaje objazd przez ul. Czarna Rola.

PIM informuje też, że na terenie objętym nadchodzącymi zmianami organizacji ruchu trwają m.in. prace wykończeniowe, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w tym rejonie.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: