Napis Pułaskiego

Poznań: Napisy z protestami w mieście

“Twój ból jest lepszy niż mój” na Hetmańskiej – “Rząd zaraża” na Sołaczu. W Poznaniu pojawia się coraz więcej bannerów i napisów z protestami.

Atmosfera przed wyborami prezydenckimi, o których nadal nie wiadomo, kiedy się odbędą, robi się coraz bardziej gorąca, a podział na frakcje staje się coraz bardziej widoczny. Widać to nie tylko w mediach, ale i… na kolejowych wiaduktach, które od jakiegoś czasu cieszą się szczególnym zainteresowaniem i sympatią tych, którzy chcą publicznie wyrazić swoją opinię, a media społecznościowe z nieznanych przyczyn im nie wystarczają.

Zaczęło się od wulgarnego napisu “Je*** PiS”, który w październiku ubiegłego roku można przeczytać na betonowych płytach umacniających brzeg Warty, tuż przy moście Rocha.

Kilka tygodni temu napis “Rząd zaraża” pojawił się na wiadukcie kolejowym w ciągu ulicy Nowowiejskiego – a dziś od rana na Hetmańskiej, również na wiadukcie, można podziwiać napis “Twój ból jest lepszy niż mój”. To tytuł piosenki Kazika, która wygrała Listę Przebojów Trójki w ostatnią sobotę – i została zdjęta z notowania. Zdaniem rozgłośni – z powodu błędu w głosowaniu. Zdaniem słuchaczy – bo Kazik śpiewał o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu wtedy, gdy Polakom z powodu pandemii nie wolno było chodzić.

Bannery z tytułem piosenki Kazika pojawiają się w miastach całego kraju. Afera sprawiła, że za pracę w Trójce podziękowali Marek Niedźwiedzki, ikona tego radia i twórca listy, Hirek Wrona, Piotr Metz, Marcin Kydryński i Piotr Kaczkowski.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze