Kazik Staszewski prt scr

Manipulacje przy Liście Przebojów Trójki: Marek Niedźwiedzki odchodzi!

Marek Niedźwiedzki złożył wypowiedzenie, Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych żąda odwołania Agnieszki Kamińskiej, prezes Polskiego Radia, a Dyrektor Programu 3 Polskiego Radia wydał oświadczenie. To efekty usunięcia piosenki Kazika z Listy Przebojów Trójki.

Marek Niedźwiecki, filar Trójki od prawie 40 lat, złożył wypowiedzenie dziś, więc nie zostało ono jeszcze przyjęte przez władze rozgłośni. Decyzję o odejściu z radia podjął też Hirek Wrona. Powodem był wczorajszy skandal z usunięciem informacji o tym, że piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”, krytykująca Jarosława Kaczyńskiego, wygrała notowanie.

Z tego powodu Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych, złożył wniosek o odwołanie Agnieszki Kamińskiej, prezes Polskiego Radia za wprowadzenie cenzury i o rozpisanie otwartego konkursu na to stanowisko. Protest w tej sprawie do rady złożyła też wicepremier Jadwiga Emilewicz, jak pisaliśmy.

Głos zabrali też sprawcy zamieszania. Oto oświadczenie Tomasza Kowalczewskiego, Dyrektora – Redaktora Naczelnego Programu 3 Polskiego Radia:

„Szanowni Słuchacze,

podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy.

W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze”.

el