Poznań: Wulgarny napis nad Wartą. Na temat PiS

„Je*** PiS” – taki napis można przeczytać na betonowych płytach umacniających brzeg Warty, tuż przy moście Rocha. Hasło jest doskonale widoczne nawet z dużej odległości i robi furorę w mediach społecznościowych.

Napis budzi spore zainteresowanie przechodniów. Najczęściej, chichocząc, robią sobie z nim zdjęcia pozując w przeróżnych pozach.

Takie wyrażanie emocji nie wszystkim się jednak podoba.
– Dla mnie to jest niesmaczne, chociaż nigdy nie głosowałem i nie będę głosował na PiS jako typowy „wykształciuch” – mówi pan Marek Grześkowiak, który ogląda napis codziennie, bo codziennie rano biega nad Wartą. – Ale ten rodzaj walki wyborczej bardzo mi się nie podoba, uważam, że nie powinniśmy schodzić poniżej pewnego poziomu, zachować jakąś kulturę. No ale cóż, taki poziom walki wyborczej – jacy wyborcy. I nie ma co zwalać na partie. To my na nie głosujemy i pozwalamy im takimi być, jakimi są.

Negatywnie ocenił napis także Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, w komentarzu dla „Gazety Wyborczej”.
– Nie pochwalam takich zachowań. To jest język nienawiści, a on jest zły w każdą stronę. Poza tym to zwykły wandalizm – powiedział.

Zdaniem pana Marka władze miasta powinny w geście dobrej woli i dla przypomnienia standardów zamalować napis. Żeby pokazać, że my tu, w Poznaniu, nawet po przeciwnych stronach politycznej barykady, walczymy zgodnie z zasadami.

Lilia Łada, fot. L. Łada

Podziel się: