OFDS

Poznań: Najsmaczniejszy festiwal w mieście – dziś ostatni dzień!

16 sierpnia to ostatni dzień Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku – a więc i ostatni dzień na egzotyczne zakupy aż do przyszłego roku. Smakosze i eksperymentatorzy kulinarni powinni się dziś zjawić obowiązkowo na Starym Rynku.

I to przed godziną 19.00, czyli porą oficjalnego zakończenia jarmarku. Bo to, co przywieźli wystawcy, cieszy się spory zainteresowaniem, więc jest duże prawdopodobieństwo, że sprzedadzą swój towar wcześniej.
“To ostatni moment by zrobić zapas węgierskich paprykowanych kiełbas, kozich serów z Podkarpacia i genialnej konfitury cytrynowej” – ostrzegają organizatorzy OFDS.

Wśród atrakcji dziś biała kiełbasa wielkopolska. Wielu osobom wydaje się, że w stolicy Wielkopolski to akurat żadna nowość i żadna atrakcja – ale tylko im się tak wydaje! Podczas pokazów i degustacji znawcy tematu – rzeźnicy i wędliniarze z poznańskiego cechu – udowodnią im, że jeszcze wielu rzeczy o tej kiełbasie nie wiedzą i wiele mogą się nauczyć! Pokazy rozpoczną się o godzinie 11.00 i potrwają do 18.00.

Natomiast w samo południe warto zajrzeć na Młyńską 12, bo odbędzie się tam spotkanie autorskie z Patrycją Siwiec, Adamem Pawłowskim i Adamem Chrząstowskim poświęcone ich nowej książce “Gościnność od Kuchni”. “Wstęp jest wolny, kawa świetna a rogaliki z Big Bonjour szalenie chrupiące. Czy można lepiej rozpocząć niedzielę?” – zapraszają organizatorzy.

Warto dodać, że także od 11.00 na rynku będzie obecna PAN GAR Orchestra, która będzie umilała gruzińskimi standardami zakupy i degustacje – warto zresztą zajrzeć na stoisko restauracji “Pan Gar”, by spróbować ich chaczapuri i chinkali – gruzińskie jedzenie przy gruzińskiej muzyce – to możliwe tylko na tym festiwalu, wybierzcie się więc, dopóki trwa. Bo następna okazja będzie dopiero za rok!

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze