Marek Woźniak konkurs i-Wielkopolska fot. UMWW

Poznań: Najlepsi twórcy wielkopolskich innowacji

Tomograf wyglądający jak igloo lub indiański namiot czy niewidoczne bramy przeciwpożarowe. Takie cuda produkują laureaci konkursu “i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”.

Marszałek Marek Woźniak ogłosił dziś zwycięzców konkursu – i okazało się, że jest ich czterech. Agencja Reklamowa Grafiti Sp. z o.o. za „Medical Design – projekty na rzecz zmiany wizerunku służby zdrowia, IS: Wnętrza przyszłości”, Fibar Group S.A. za „System do zarządzania inteligentnym domem, IS: Rozwój oparty na ICT” oraz Małkowski-Martech S.A. za „Przeciwpożarową bramę kurtynową elastyczną Marc-Ok, IS: Przemysł jutra” to laureaci Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego w kategorii „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski”. Natomiast Solaris Bus & Coach S.A. został wyróżniony w kategorii „H₂ Wielkopolska” za „Solaris Urbino 12 Hydrogen – zeroemisyjny autobus miejski z napędem elektrycznym zasilanym z wodorowego ogniwa paliwowego”.

– Cieszę się, że w Wielkopolsce możemy się pochwalić takimi produktami, które bez wątpienia zasługują na światową markę – powiedział Marek Woźniak. – A proszę pamiętać, że są to produkty, które zostały wdrożone do produkcji i mają już krajowe patenty.

Z racji zainteresowań samorządu województwa technologią wykorzystującą wodór, Marek Woźniak zwrócił uwagę na autobus zasilany wodorem.
– To jest dla nas niezwykle interesujący przykład, jak można wykorzystać wodór w codziennym życiu. Uważamy, że to jest przyszłość, chcemy tę przygodę z wodorem kontynuować – podkreślił marszałek i dodał, że laureaci zostaną szczególnie wyróżnieni podczas III Wielkopolskiego Kongresu Gospodarczego, w którym uczestniczą przedstawiciele życia gospodarczego Wielkopolski. Czas do tego wydarzenia zostanie wykorzystany na promocję tych produktów.

Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „ i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” organizowany jest od 2007 roku. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców mających siedzibę w województwie wielkopolskim. Ubiegłoroczna edycja obejmowała dwie kategorie: opartą na inteligentnych specjalizacjach dla Wielkopolski oraz wykorzystaniu najnowszych technologii, wpisujących się w globalne trendy. W 2019 roku wpłynęło 26 wniosków, w tym 25 w kategorii: „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” oraz 1 w kategorii: „H₂ Wielkopolska”. Każdy z laureatów otrzymuje 30 tys. złotych, dyplom i statuetkę.

Celem konkursu jest promocja regionalnych przedsiębiorstw stosujących innowacyjne rozwiązania w ramach sześciu inteligentnych specjalizacji dla Wielkopolski oraz w ramach działań opartych na zastosowaniu wodoru. Nagroda ma stanowić wyróżnienie dla przedsiębiorstw, które stworzyły nowatorskie rozwiązania i wdrożyły je w praktyce.

UMWW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze