Poznań: Nadzy mężczyźni nad Rusałką?

Rusałka fot. L. Łada

Na trzech nagich mężczyzn natknęli się w niedzielne popołudnie spacerowicze nad Rusałką od strony dzikiej plaży. Mieli przechadzać się wśród posadzonych tam drzew. Ekshibicjoniści czy reaktywacja plaży dla naturystów?

Nadzy mężczyźni mieli być widziani nad jeziorem 5 czerwca po południu, po południowej stronie jeziora. Napisał o nich portal epoznan.pl, a zgłoszenie w tej sprawie potwierdziła również Marta Mróz z zespołu prasowego poznańskiej policji.
– Otrzymaliśmy zgłoszenie około godziny 16.30 o trzech nagich mężczyznach nad Rusałką – mówi Marta Mróz. – Nasi funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, ale nikogo takiego nie znaleźli, choć sprawdzili całą okolicę. Wypoczywało tam sporo osób, także rodzin z dziećmi, jednak nagich mężczyzn nie było.

Co ciekawe, nadzy mężczyźni pojawili się w miejscu, w którym kiedyś miała powstać plaża naturystów nad Rusałką? W 2014 roku pojawił się taki plan, a sama plaża, czy raczej łąka, miała nawet swój profil na FB: „Rusałka-Reaktywacja plaży naturystycznej”. Miejsce mieściło się niedaleko jeziora, mniej więcej na wysokości wylotu ulicy Bużańskiej w Żarnowiecką – zresztą do dziś na mapach Google można znależć informacje o tym, że tu mieści się plaża naturystów.

Jednak z pomysłu, poza nazwą na mapie, niewiele zostało, bo oficjalnego powstania takiej plaży nie poparli radni miejscy – obawiali się, że będzie komuś przeszkadzać, bo przecież tuż obok wypoczywają rodziny z dziećmi. Projekt powstania takiej plaży miał zostać nawet do budżetu obywatelskiego, ale ostatecznie do tego nie doszło. Sami naturyści stwierdzili, że woleliby bardziej ustronne miejsce. Ale może biegający nago panowie postanowili przywrócić dawną tradycję tego miejsca…?

Podziel się: