Poznań: Na Zawadach zmieni się organizacja ruchu

Zawady fot. ZTM
W nocy z 21 na 22 maja przy pętli tramwajowej na Zawadach zmieni się organizacja ruchu. Powodem jest rozpoczynający się kolejny etap prac remontowych prowadzonych na pętli.

Na Zawadach trwa obecnie wymiana szyn na wjeździe i wyjeździe z pętli: najpierw zdemontowano stare tory, następnie wyczyszczono płytę podtorową, zamontowano i zakotwiono szyny, wykonano podlew bitumiczny i zabetonowano nowy tor. Remontowana jest także nawierzchnia drogowa.

W dalszym etapie prace przeniosą się na pozostałą część torowiska, na przejeździe przez ulicę Podwale – i właśnie dlatego trzeba wprowadzić kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Od nocy z piątku na sobotę, 21-22 maja, ruch od strony ronda Śródka w kierunku Hlonda odbywać się będzie po prawych pasach (lewe zostaną wyłączone). Nadal dostępny pozostanie prawoskręt w ulicę Małachowskiego. Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na oznakowanie.

Prace nie mają wpływu na kursowanie tramwajów – pętla, w związku z wprowadzonymi podczas przebudowy ronda Rataje zmianami, jest czasowo wyłączona z użytkowania.

UMP

Podziel się: