Poznań na weekend: WOŚP i inne atrakcje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z pewnością jest największym wydarzeniem tego weekendu. Ale to nie znaczy, że jedynym. Atrakcji tradycyjnie w Poznaniu dla nikogo nie zabraknie.

Weekend w piątek, 11 stycznia, warto rozpocząć o 17.00 w… “Studni Różu”, do której zaprasza Muzeum Narodowe w Poznaniu. Punktem wyjścia dla wykładu będzie rzeźba autorstwa Marii Pinińskiej-Bereś “Studnia różu”, wyeksponowana w Galerii Sztuki Współczesnej MNP. Prowadzenie: prof. UAM dr hab. Agata Jakubowska.

O godzinie 17.15 w Katedrze Fotografii UAP rozpocznie się spotkanie autorskie z Natalią Sielewicz, historyczką sztuki i kuratorką w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zatytułowane “Total Body Conditioning: ciało, technologia, abstrakcja”.

W Muzeum Sztuk Użytkowych z kolei o godzinie 18.00 będzie można posłuchać wykładu “O sosjerce bez uszka i fontannie bez kurka”, czyli o sekretach konserwacji. Spotkanie poprowadzi Sabina Figurniak.

Galeria Miejska Arsenał zaprasza na aż dwa wernisaże: o 18.00 “Ekonization: Hello My Friend” szwajcarskiego twórcy Andrei Marioni, a o 18.30 “Medio Cuerpo” brazylijskiego artysty Marlona de Azambuja. Również o 18.00 w Galerii Jerzego Piotrowicza Pod Koroną (ul. Kramarska 3) będzie można zobaczyć wystawę “NORIAKI – 111”. Na wystawie znajdzie się 111 wybranych rysunków, stworzonych podczas pobytu w Barcelonie. I kolejna impreza o 18.30: na placu Wolności przy fontannie rozpocznie się Poznań PhotoWalk #7 na Starym Mieście.

O godzinie 19.00 Teatr Ósmego Dnia zaprasza na spektakl “Bez_tytułu |Mellin/Hajkowicz/Wińczyk”. To performatywny spektakl skomponowany z herstorii wielu kobiet, połączonych doświadczeniem codziennej opresji, bezsilności i niemocą wyrażenia wściekłości. Spektakl zostanie powtórzony w sobotę, 12 stycznia, o tej samej porze. Bilety 15 zł.

Również o 19.00 w Blue Note (Kościuszki) zagra 6. Bluesowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Blue Note. Wystąpią: Sebastian Riedel, RusT, Krzysztof Jarmużek oraz Roudhouse. Jak zawsze opłatą za wstęp jest wrzucenie dowolnego datku do puszki wolontariusza. Natomiast w Arenie o tej porze rozpocznie się koncert “Kolędy Świata: TGD + Goście”. Wystaąpią TGD + Kasia Cerekwicka, Kuba Badach, Kasia Moś, Krzysztof Iwaneczko, Małe TGD. Bilety: 39 zł – 129 zł. Również o 19.00 Teatr asz.teatr (os. B. Chrobrego 120) zaprasza na “Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Bilety: 15 zł – 20 zł.

O godzinie 20.00 w Student Depot Polonez (al. Niepodległości 36) rozpocznie się MESH – wystawa studentów V Pracowni Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. O tej samej godzinie Alternativa Club (ul. Św. Marcin 80/82) zaprasza na Alternativa Night pres. The Doors, Klub U Bazyla (Norwida 18A) proponuje koncert Hinola + PW “Mej Duszy Dziecko”. To jedyny w Poznaniu koncert promujący jego najnowszy album „Mej Duszy Dziecko”, który osiągnął status Złotej Płyty w niecały miesiąc po premierze. Hinolowi na scenie towarzyszyć będzie ekipa Polska Wersja – Jano Polska Wersja Oficjalnie oraz niezawodny DJ Lem. Bilety: 30 zł – 50 zł.

Próżność (Niepodległości 8a) o 21.00 zaprasza na Żyrandole ze Złota / Rubin Robi Raban / Maqoo. Bilety: 20 zł.

12 stycznia, w sobotę, już o 10.00 można się wybrać na spacer w poszukiwaniu zaginionego czasu, na który zapraszają przewodnicy PoPoznaniu.pl. Spotkanie przy klasztorze Karmelitów Bosych ul. Działowa, a spacer zostanie powtórzony o 15.00.

O godzinie 17.00 warto się wybrać do Sali Ziemi MTP na Poznański Koncert Noworoczny 2019. Bilety: 110 zł – 350 zł. Koncert zostanie powtórzony o 20.00.

PoemaCafe (Langiewicza 2) proponuje o 19.00 koncert syberyjskiego barda Evgena Malinovskiyego. W programie m.in. pieśni Wysockiego i Okudżawy. Bilety: 40 zł. O godzinie 20.00 natomiast warto się wybrać do Wiraż Pubu (plac Bernardyński 2/2) na I Poznański Festiwal Improwizacji Scenicznej „Impro na Fyrtlu”. Nie przegapcie występu ośmiu grup, które przyjadą z całej Polski, by dać popis swojego warsztatu przed poznańską publicznością. Bilety: 20 zł. Natomiast Próżność zaprasza o 21.00 na Raut Taneczny w Próżności // Bal do samego rana.

W niedzielę 13 stycznia miasto zdominuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która jak zwykle opanuje centrum miasta – głównie okolice CK Zamek. Już od godziny 10.00 będzie można wziąć udział w licytacjach, oglądać stoiska służb mundurowych i instytucji oraz korzystać z atrakcji dla dzieci. Będą też koncerty: 10.00 wystąpi Mały Fragment Rzeczywistości, o 11.00 Diesel Hangovers, o 12.00 Eleanor Gray, o 13.00 Spontaniczna Grupa Muzyczna, o 14.00 Negativ, a o 15.00 Arktyka. W samo południe na północnej nitce Św. Marcina wystartuje dziesiąty już raz Bieg “Policz Się Z Cukrzycą”. Natomiast o godzinie 13.00 będzie tam można oglądać pokazy klasycznych samochodów.

O godzinie 16.15 przed zamkiem wystąpi Rock Imagination, o 17.15 Gra Sów, o 18.15 KRAMBABULA, a o 19.15 gwiazda wieczoru, czyli Łona i Webber. Około godziny 20.00 zaplanowano Światełko do nieba.

O 10.00 wszyscy planujący ślub powinni wybrać się na XV Wielką Poznańską Galę Ślubną na MTP, gdzie będzie można obejrzeć najnowsze kolekcje strojów i dodatków ślubnych, wystroju sal weselnych i wszystkiego, co niezbędne jest parze młodej podczss tego dnia.W samo południe Muzeum Sztuk Użytkowych na Górze Przemysła zaprasza na wspólne świętowanie 50-lecia Galerii Plakatu i Designu MNP “Plakat musi śpiewać!”. Z tej okazji będzie można zwiedzić jubileuszowy pokaz plakatów z kolekcji GPiD, eksponowanych w przestrzeniach wystaw czasowych Muzeum Sztuk Użytkowych.

Natomiast o godzinie 19.00 warto być w kościele pw. Imienia Maryi przy ul. Santockiej 15, gdzie wystąpi Chór Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu. Program wieczoru wypełnią najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy i pastorałki.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze