Poznań na weekend: szaleństwo na Politechnice, festiwal kultury i muzyka retro!

Podziel się!

Ukraiński festiwal kultury, Polibuda Open Air 2019 oraz koncerty i spektakle. W ten weekend w Poznaniu atrakcji nie zabraknie.
XII Edycja festiwalu kultury “Ukraińska Wiosna” – CK Zamek – 10 maja

„Wiosna, ach to Ty!” – śpiewał niegdyś Marek Grechuta. I my również powtarzamy za nim słowa tej przepięknej piosenki, dodając radośnie „Ukraińska Wiosna, ach to Ty!”. Po raz dwunasty zachęcamy mieszkańców Poznania i Wielkopolski do bliższego poznania swojego wschodniego sąsiada. Towarzyszy nam również Poznańska Bamberka, której czepiec na co dzień wypełniony myślami o Poznaniu, w maju zamieni się w ukraiński wianek. Wspólne doświadczenia sprawiają, że jej postać staje się niezwykle bliska ukraińskim mieszkańcom Poznania.

Podczas czterech intensywnych dni, proponujemy ukraińską podróż: muzyczną i literacką.

Szczegółowy opis wydarzenia można znaleźć tutaj.

Polibuda Open Air 2019 – 10 maja

Muzyczne szaleństwo. W tym roku pojawią się m.in. Nocny Kochanek, czy DJ WAJS. Pełną listę artystów, którzy wystąpią można znaleźć tutaj (łącznie z większą ilością informacji o wydarzeniu). Warto zwrócić uwagę, że pierwszego dnia trwania imprezy (w piątek), będzie można również wziąć udział w Laser Tag. O popularnym strzelaniu można więcej przeczytać tutaj.

„TO” / Marta Ziółek – Pawilon – 10 maja 19:00

Internet wpłynął na to, jak siebie widzimy i siebie prezentujemy. W spektaklu tancerze trafiają ze świata teledysków, klubów i gifów do blue boxa. Na scenie gesty i obrazy zmontowane są w klipową narrację, gdzie pojawiają się znane pozy ze znanego świata celebrytów. Jak w wyczyszczonej przestrzeni zabrzmi Justin Bieber? Czy lubieżne i euforyczne momenty wolności w postinternetowym świecie późnego kapitalizmu mogą być narzędziami krytyki? Ziółek żongluje poczuciem humoru i bezczelnością, ironicznie i wnikliwie analizuje świat popkulturowych mechanizmów. Zadaje pytanie, czy ciała mogą uwolnić się od zbiorowych choreografii?

Szczegóły można znaleźć tutaj.

Retro Brzmienia – Klub Kosmos – 10 maja 21:00

Tomasz Fąferek, twórca projektu “Kochamy lata 90-te” przypomni wszystkim największe hity lat ’80, ’90 i ’00. Wstęp – 10 złotych. Więcej informacji tutaj.

Piknik rodzinny i koncert Michała Szpaka – Łęgi Dębińskie – 11 maja 14:00 – 21:00

W ramach Poznańskich Dni Rodziny na Łęgach Dębińskich odbędzie się piknik rodzinny. Impreza potrwa od godz. 14. W programie przewidziano m.in. pokazy teatralne, muzyczne i akrobatyczne na scenie głównej, strefy aktywności dla całych rodzin – zajęcia sportowe, plastyczne, edukacyjne, pokazy ratownictwa medycznego i straży pożarnej oraz strefę gastronomii.

Od 19 Łęgi Dębińskie mają należeć do Michała Szpaka, który wspólnie z zespołem zagra koncert.

Wstęp darmowy. Szczegóły tutaj.

Dni Jeżyc – Tu Jeżyc(i)e – 11 i 12 maja

Pierwszy dzień imprezy będzie dawką pozytywnej energii płynącej z muzyki na żywo. Na scenie wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna, która wprowadzi uczestników w klimat zabawy tanecznej. Amatorów tańca zachęcą do zabawy i nauczą kroków instruktorzy tańca. Wcześniej, od godz. 12.00 zaprosimy was na jarmark wyjątkowych produktów od sąsiedzkich rzemieślników, produktów regionalnych i ekologicznych oraz do kawiarenki z muzyką na żywo.

Dzień drugi to festyn rodzinny. Od południa zapraszamy wszystkich sąsiadów wraz z dziećmi, wnukami i przyjaciółmi na spotkanie oraz na spektakl dla małych i dużych „Ciocia Jadzia” Teatru Fuzja. Po przedstawieniu, swój program zaprezentują dzieci z jeżyckich szkół. Oprócz tego, dla uczestników Dni Jeżyc zorganizowane będą konkursy, warsztaty plastyczne, szydełkowe, balonowe, żonglerskie, malowanie buziek – każdy znajdzie coś dla siebie! Na zakończenie pikniku, zapraszamy na wyjątkowy koncert dla najmłodszych Wujka Ogórka.
W trakcie festynu zapraszamy także sąsiadów do wspólnego stołu na poczęstunek, rozmowy, zapoznanie się!

Szczegóły tutaj.

Tradycyjnie przypominamy również, że wszystkie nadchodzące wydarzenia można na bieżąco monitorować w naszym kalendarzu.

mat. pras. / op. SS


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar