Poznań na weekend. Co robić w weekend w Poznaniu? 14,15 i 16 czerwca

Podziel się!

Jak co tydzień w Poznaniu w weekend nie można się nudzić. Sprawdź co można robić w Poznaniu w najbliższy weekend!
Ethno Port Poznan Festival 2019
13 czerwca @ 16:00 – 16 czerwca @ 23:00

Koncerty, potańcówki, warsztaty, pokazy filmowe i wystawy – rozpoczyna się 12. edycja najbardziej kolorowego i międzynarodowego poznańskiego festiwalu Ethno Port Poznań.

Duży artykuł dotyczący imprezy można przeczytać tutaj.

10. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Kinie Muza
14 czerwca @ 19:00 – 21:15

W tym roku Przegląd Nowego Kina Francuskiego obchodzi swoje dziesięciolecie. Z tej okazji widzowie Kina Muza w Poznaniu będą mieli okazję zobaczyć między innymi: francuskiego kandydata do Oskarów 2019 – ”BÓL” w reż. Emmanuela Finkiela na podstawie autobiograficznej prozy Marguerite Duras, największy sukces francuskiego kina w 2018 roku – ”NIEZATAPIALNYCH” w reżyserii Gilles’a Lellouche’a z Mathieu Amalrikem, Guillaume’em Canetem i Benoît Poelvoorde’em, ostatni film francuskiej reżyserki Agnes Vardy: ”VARDA WEDŁUG AGNÈS” czy komedię ”TAJEMNICA HENRIEGO PICKA” z Fabrice’em Luchini i Camille Cottin.

Szczegóły tutaj.

Davit Shani z zespołem – koncert w Domu Tramwajarza
14 czerwca @ 20:00 – 22:00

Davit Shanidze – twórca narodowego chóru gruzińskiego. Założyciel grup EGARI oraz SHIN Ethno Jazz.
Uznany za najwybitniejszy głos w Gruzji! Szczęśliwy posiadacz słuchu absolutnego, głosu o pięknej barwie i zakresie pięciu oktaw.

Szczegóły na temat koncertu można znaleźć tutaj.

*~Paradisĕ~* w KontenerArt
15 czerwca @ 17:00 – 16 czerwca @ 03:00

Jest to początek cyklu plażowych imprez które na stałe wpiszą się w piaski KontenerArt. O klimat i najlepszą jakość muzyczną zadba dobrze znana ekipa poznańskich producentów i DJ’i którzy przeniosą Was w wymarzone miejsca nie ruszając się z centrum Poznania. Jeżeli już teraz tęsknicie za swoimi ulubionymi letnimi festiwalami to zapraszamy pod swoje skrzydła. Co dwa tygodnie wspólnie przeniesiemy się muzycznie na pustynie w Nevadzie, odwiedzimy rajską krainę w Rogalinku czy popływamy w jeziorku obok Garbicza.

Dodatkowe informacje tutaj.

Cały Łazarz Dancing Queen!
15 czerwca @ 18:00 – 21:30

Nieważne, czy umiecie tańczyć, czy nie, czy macie kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat – to wydarzenie idealne dla Was! Mile widziane są zarówno pary, jak i single. Szczegóły tutaj.

Koncert #320 Mai Mai Mai, Robert Piotrowicz, Adam Gołębiewski
15 czerwca @ 20:00 – 23:00

Od dzieciństwa podążał za swoimi rodzicami w Europie i na Bliskim Wschodzie, przyswajając różne kultury, atmosfery i dźwięki miejsc, do których był mimowolnie zabrany.

Projekt ten polega na transpozycji tych doświadczeń w muzykę i dźwięki: połączenie drone i ambientu, mrocznych rytmów, nagrań terenowych i pejzaży dźwiękowych.

Więcej informacji tutaj.

Festiwal Kolorów w Poznaniu 2019!
16 czerwca @ 15:00 – 20:00

Festiwal najlepiej opisują organizatorzy: “Nieważne ile masz lat, jakiej muzyki słuchasz! Ważne, że potrafisz się uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie zwariowanych osób.” I jeśli ktoś faktycznie lubi, to miejsce będzie idealne dla niego.

Szczegóły tutaj.

Tradycyjnie również przypominamy, że to jest tylko część imprez, które odbędą się w ten weekend w Poznaniu. Więcej wydarzeń można zawsze znaleźć w naszym kalendarium (klik).

mat. pras. / op. AS


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar