Poznań na weekend. Co można robić w Poznaniu od 24 do 26 marca?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Krzysztof Daukszewicz, wspomnienia z 50 lat kabaretu Tey, Kabaret Hrabi z nowym programem, trzej tenorzy i Orkiestra Księżniczek, a do tego spektakle teatralne w gwiazdorskiej obsadzie i wystawy. To będzie atrakcyjny weekend!

Piątek, 24 marca

Kościół MNP – perła gotyku na poznańskiej wyspie katedralnej
Kościół Najświętszej Marii Panny in Summo na Ostrowie Tumskim, Poznań
24 marca @ 14:00

Kościół Najświętszej Marii Panny to rzadki okaz zachowanej niemal bez późniejszych ingerencji budowli gotyckiej. Wystawa opowiada o jego burzliwej historii i unikatowej architekturze.

Ekspozycja dostępna w tygodniu w godzinach pracy Rezerwatu Archeologicznego Genius loci, po wcześniejszym umówieniu się: tel. 61 852 21 67 lub mail: r[email protected]. W weekendy kościół otwarty w g. 10-13.

Wystawa o Pawle Edmundzie Strzeleckim oraz koncert w Głuszynie
Kościół św. Jakuba Większego Apostoła, ul. Głuszyna 150A, Poznań
24 marca @ 15:00

Ekspozycja na 24 wielkoformatowych tablicach przygotowana przez Wydawnictwo Miejskie jest poświęcona życiu i działalności Strzeleckiego, przede wszystkim miejscu jego urodzenia, Głuszynie, podróżom naukowym, w czasie których badał geografię, geologię i klimat krajów na wszystkich kontynentach prócz Antarktydy, oraz misji humanitarnej w ogarniętej klęską głodu Irlandii.

Kuratorem wystawy jest Danuta Książkiewicz-Bartkowiak, autorką projektu graficznego – Izabela Kolka. Wystawa zostanie otwarta 24 marca 2023 roku o godzinie 15 przed kościołem św. Jakuba w Głuszynie w obecności ambasadora Australii w Polsce.

Kabaret Tey – 50 lat wspomnienia i pomówienia
Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8, Poznań
24 marca @ 17:00

Minęło 50 lat od premiery pierwszego programu Kabaretu Tey. Zenon Laskowik i Krzysztof Jaślar przypomną niektóre skecze i piosenki kabaretu, wystąpią również Katarzyna Pakosińska i Grzegorz Tomczak.

Kabaret Hrabi – nowy program: Pociechy
Collegium Da Vinci – Aula Artis ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań
24 marca @ 17:30, 20:30

O czym będzie? O najważniejszych istotach na Ziemi – dzieciach. Bez nich świat byłby pusty i pozbawiony sensu.
Szczegóły tutaj

Koncert Krzysztofa Daukszewicza – Nie dać się sprowokować
ODK Pod Lipami, os Pod Lipami 108A, Poznań

24 marca @ 18:00

Krzysztof Daukszewicz ponownie odwiedzi Osiedlowy Dom Kultury Pod Lipami – i ponownie opisze oraz wyśmieje absurdy polskiej rzeczywistości. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

Koncert zespołów Moribaya & Surtarang – „Saba” & „Yatra” night
Próżność, Al. Niepodległości 8A, Poznań

24 marca @ 18:30

Etno-elektroniczna podróż z Afryki do Indii w Poznaniu! Moribaya (kolektyw artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy grający muzykę afrykańską) i Surtarang (muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska, z wykorzystaniem indyjskich instrumentów) zaprezentują podczas tego wieczoru swoje najnowsze wydawnictwa, czyli „Saba” i „Yatra”.

Baciary – 20 lecie
Tama Niezłomnych 2, Poznań
24 marca @ 19:00

Baciary który powstał na Podhalu w 2002 roku, założyli go Andrzej i Janusz Body i natychmiast zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców.
Szczegóły tutaj

Koncert zespołu Dnonie
Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań

24 marca @ 20:00

Dnonie to zespół wykonujący muzykę indie-rockową, a towarzyszyć mu będzie kapela Barekprzestań w bardziej akustycznym stylu.

Koncert zespołów De Indigo i Free Road
CK Nowe Amore, ul. Mickiewicza 33 (wejście od Sienkiewicza 22), Poznań

24 marca @ 21:00

De Indigo to formacja, której blisko do alternatywnego rocka, a zespół Free Road po prostu najlepiej usłyszeć na żywo. W obecnym składzie: Aleksander Dobaczewski – bass, Horacy Dobaczewski – perkusja, Cezary Dobaczewski – klawisze, Andrzej Skwarski – wokal/gitara gra od 2019

Sobota, 26 marca

Niemoralny Poznań – spacer z przewodnikiem PoPoznaniu.pl
Początek: przed ratuszem (gdzie akurat będzie miejsce)

25 marca @ 11:00, 16:00

Przewodnik Damian oprowadzi po Poznaniu przestępstw kryminalnych. W opowieściach pojawi się więc morderstwo, rabunek, kradzież, gwałt, szantaż, należą do grupy czynów, które będąc przekroczeniem moralności stanowią zarazem przekroczenie prawa. Kolejne odwiedzane miejsca: relikty bramy wronieckiej i baszta artyleryjska, koniec: ul. Podgórna (w pobliżu pomnika Hipolita Cegielskiego).

Kenya Hara. Japońskie projektowanie graficzne. Spotkanie z artystą na wystawie
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 9, Poznań

25 marca @ 12:00

Kenya Hara to jeden z najbardziej uznanych na świecie japońskich projektantów. „KENYA HARA. Make the future better than today. Japońskie projektowanie graficzne” to pierwsza w Polsce autorska wystawa Kenya Hary. 25 marca będzie można spotkać się z nim samym.

Telewizja kłamie
Kino Teatr Apollo ul. Ratajczaka 18, Poznań
25 marca @ 16:00, 19:15

Spektakl komediowy w gwiazdorskiej obsadzie -cała prawda o kłamstwach telewizji w doborowej obsadzie: Tamara Arciuch jako Ania Lawendowska, Adam Fidusiewicz jako Krzysztof Wybisz, Bartek Kasprzykowski jako Maciej Dobor, Bartosz Opania jako ojciec Tadeusz.
Szczegóły tutaj

Rafał Rutkowski: „Śmiejmy się Bracia i Siostry”
TROPS Akademickie Centrum Kultury ul. Świętego Rocha 9, Poznań,
25 marca @ 16:30, 19:00

„Śmiejmy się Bracia i Siostry” to najnowszy stand-up comedy Rafała Rutkowskiego. W swoim programie jak zwykle punktuje absurd i głupotę którą zauważa we współczesnym świecie. Z perspektywy dojrzałego mężczyzny komentuje świat social mediów, kulturę i politykę w naszym kraju.
Szczegóły tutaj

Seks dla opornych – spektakl komediowy Teatru Polonia w reż. K. Jandy
Aula Artis, (Collegium Da Vinci), ul. Kutrzeby 10, Poznań

25 marca @ 17:00, 20:00

Dojrzałe małżeństwo i potrzeba seksu – co z tego wyniknie podczas wspólnego weekendu w hotelu? Komedia „Seks dla opornych” da odpowiedź na to pytanie, która wielu może zaskoczyć.

Magiczny Stand-up – Michał Skubida NieNaŻarty
Pan Gar Słowackiego 19/21, Poznań
25 marca @ 18:00

Magiczny Stand-up to połączenie komedii oraz iluzji. Widzowie będą się śmiać i jednocześnie zastanawiać, jakim cudem wybrana karta pojawiła się w ich kieszeni.
Szczegóły tutaj

Koncert zespołów Above Aurora, Varnheim i Spectral Drug
CK Nowe Amore, ul. Mickiewicza 33 (wejście od Sienkiewicza 22), Poznań

25 marca @ 18:00

ABOVE AURORA – black metalowe trio z Poznania. VARNHEIM – zespół powstał w 2012 roku i stopniowo ewoluował muzycznie w kierunku bardziej nastrojowego, harmonijnego i dysharmonijnego podejścia. SPECTRAL DRUG – jednoosobowy projekt z pogranicza synthwave/dark Synthwave.

Koncert zespołu Focus – 50th Anniversary Celebration
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

25 marca @ 19:00

Holenderska progresywna grupa rockowa Focus istnieje od 1968 roku. To jeden z najbardziej udanych i docenianych ze wszystkich holenderskich zespołów rockowych.

Koncert zespołów Daj Ognia i Jarzmo
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
25 marca @ 20:00

Lutowo-marcowa trasa zespołów Daj Ognia (regresywny dark folk z Krakowa) i Jarzmo (oniryczna wizja przedapokaliptycznego świata).

Stand up Mocnych w Gębie
Scena Pod Minogą Nowowiejskiego 8, Poznań
25 marca @ 20:00

Najstarsza scena stand-upowa w Poznaniu, goszcząca najlepszych stand-uperów. Na scenie Alex Niebrzegowski, Martyna Podwysocka, Paweł Ścierski. Prowadzenie wieczoru Krzysztof Jahns.
Szczegóły tutaj

SLS. VOL. 41 Hanne De Backer + g a b b r o: AS WE WALK
Dragon Social Club Zamkowa 3, Poznań
25 marca @ 20:00

Zapraszamy na koncert w ramach cyklu „Spontaneous Live Series”, organizowanego przez Dragon Social Club i Trybunę Muzyki Spontanicznej.
Szczegóły tutaj

Niedziela, 26 marca

Przechadzka PTTK – Patroni łazarskich ulic cz. I
Start: przed wejściem do Dworca Zachodniego
26 marca @ 11:00

Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego w Poznaniu serdecznie zaprasza na VII edycję „Od Łazarza do Grunwaldu” 2023 r. Przechadzkę poprowadzi przewodnik PTTK Małgorzata Dębicka.

Koncert Trzech Tenorów i Orkiestra Księżniczek
Aula UAM (Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza), ul. Henryka Wieniawskiego 1,

Poznań 26 marca @ 17:00, 20:00

Koncert roku – połączenie wspaniałych głosów tenorowych z jedyną na świecie Orkiestrą Księżniczek. Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje. Wśród nich: Aria Barinkaya „Wielka sława to żart”, „Nessun Dorma”, Toast „Libiamo”, „La donna è mobile, „Volare”, fragmenty z filmu „Ojciec Chrzestny”, czy nieśmiertelne „O sole mio”!

Prezent urodzinowy – spektakl
Aula Artis, ul. Kutrzeby 10, Poznań
26 marca @ 19:45

„Prezent urodzinowy” to znakomita farsa z zaskakującymi zwrotami akcji w reżyserii Jerzego Bończaka.

Koncert zespołu ZK Collaboration
Scena na Piętrze, Estrada Poznańska, ul. Masztalarska 8, Poznań
26 marca @ 20:00

Artyści albumem „Slow Food” debiutują w serii Polish Jazz. Adam Zagórski i Maciej Kądziela, współliderzy zespołu ZK Collaboration, otwierają właśnie nowy, barwny rozdział w historii tej prestiżowej serii.

Źródło: mat. pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane: