Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SLS. VOL. 41 Hanne De Backer + g a b b r o: AS WE WALK (94017)

25 marca @ 20:00

20PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

SLS. VOL. 41 Hanne De Backer + g a b b r o: AS WE WALK (94017)

SLS. VOL. 41 Hanne De Backer + g a b b r o: AS WE WALK

Zapraszamy na koncert w ramach cyklu "Spontaneous Live Series", organizowanego przez Dragon Social Club i Trybunę Muzyki Spontanicznej.

Patronat medialny – Radio Afera
Dragon Social Club / godz. 20:00 / Scena MDK

Bilety:
Przedsprzedaż – 30 zł
Na bramce w dniu koncertu – 40 zł
Ulgowy przedsprzedaż (studenci / uczniowie / 60+) – 20 zł*
Ulgowy na bramce w dniu koncertu (studenci / uczniowie / 60+) – 30 zł*

W ramach czterdziestej pierwszej edycji naszego cyklu zapraszamy na … projekcję filmu i koncert! Film "As We Walk" powstał wedle koncepcji belgijskiej artystki i improwizatorki Hanne De Backer, a wypełniony został w sferze fonicznej improwizowanymi dźwiękami w wykonaniu trojga artystów, którzy w dalszej części wieczoru zagrają dla nas koncert na żywo.

Hanne De Backer (saksofon barytonowy, klarnet basowy)
Andreas Bral (fortepian, Indian harmonium)
Raf Vertessen (perkusja)

Film "As We Walk" to efekt niesamowitego przedsięwzięcia De Backer – spaceru wzdłuż belgijskiego wybrzeża w towarzystwie wielbłąda, dwóch kolegów muzyków i ekipy filmowej. Sam projekt artystyczny zwie się g a b b r o, a Hanne De Backer zadebiutowała z nim w 2017 roku. Określany jest przez nią jako "konglomerat dźwięków, muzyków i miejsc". Improwizowanie w nietypowych miejscach i obserwowanie wpływu lokalizacji i ich mieszkańców na muzykę, to cel tego przedsięwzięcia. De Backer podróżowała już przez puste hale, więzienie, stare systemy kanalizacyjne, a w marcu 2021 roku także wzdłuż belgijskiego wybrzeża. Prosta linia brzegowa ma tam około sześćdziesięciu pięciu kilometrów. Pomysł może początkowo sugerować na wpół heroiczną, nadmierną pewność siebie, ale "As We Walk" nie jest szalonym, megalomańskim projektem, stara się być raczej stonowaną rejestracją, która pozwala obrazowi i muzyce mówić za siebie. Do De Backer dołączają tu perkusista Raf Vertessen i pianista Andreas Bral, koledzy improwizatorzy, którzy trzymają się z dala od "wielkich gestów i tanich sztuczek". Uzbrojeni są w plecaki, zimowe płaszcze, czapki i nieodłączny wóz. Troje muzyków razem z ekipą kamerzystów i wielbłądem podróżują po pustych plażach, spowitych mgłą groblach i wydmach, a towarzyszy im jedynie szum Morza Północnego i przenikliwy wiatr. Improwizują na piasku, w kościele, na falochronie. Czasem z burzliwą spontanicznością, często hipnotycznymi dźwiękami. Film toczy się własnym tempem i ukazuje belgijskie wybrzeże w całej okazałości, prezentuje też zdziwione i rozbawione spojrzenia przechodniów. Impresja odbija się tu echem skoncentrowanego spokoju, to próba spowolnienia czasu przepojona senną, niemal melancholijną poezją.
W warstwie muzycznej obecna edycja g a b b r o z jednej strony bazuje na mrocznych, dronowych ekspozycjach, tudzież powtarzanych mantrycznie frazach, z drugiej przepełniona jest swobodną, post-jazzową narracją, pełną dramaturgicznych smaczków.

Hanne De Backer jest bardzo aktywną uczestniczką europejskiej sceny improwizowanej od wielu lat. Muzykuje z takimi artystami, jak choćby Signe Emmeluth, Paal Nilssen-Love, Agnes Hvizdalek, czy Terrie Ex, jest częścią brukselskiego kolektywu saksofonowego La Nuée i Condor Gruppe. Pracowała również z zespołami teatralnymi, takimi jak KVS i 't Arsenaal. 

Raf Vertessen, to perkusista aktywny na scenie nowojorskiego Brooklynu, gdzie pracuje z własnym kwartetem, a także współpracuje, między innymi, z takimi artystami, jak Charlotte Jacobs, Joe Morris i Joe McPhee.

Pianista/kompozytor Andreas Bral grywa często solo, prowadzi także trio z Nathanem Woutersem i Onno Govaertem.

ZAPRASZAMY!
* po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej, legitymacji uczniowskiej lub dowodu osobistego w przypadku 60+.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Zapraszamy na koncert w ramach cyklu „Spontaneous Live Series”, organizowanego przez Dragon Social Club Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Poznań
Miejsce: Dragon Social Club
Zamkowa 3 61-768
Data: 2023-03-25 20:00:00

Podziel się:

Szczegóły

Data:
25 marca
Godzina:
20:00
Koszt:
20PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/94017/Pozna%C5%84/Spontaneous+Live+Series/?utm_source=pp&utm_medium=424

Miejsce wydarzenia

Dragon Social Club / Poznań / KB
Zamkowa 3
Poznań,Wielkopolskie61-768Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia