Poznań na ostatni weekend karnawału!

Podziel się!

Na ludowo i z przytupem, w stylu lat 90. i bluesowo. Skoro ostatni weekend karnawału, to będzie tanecznie, chociaż i bardziej spokojnych rozrywek nie zabraknie.

Miłośnicy dobrych książek już od 10 rano znajdą swój raj na Poznańskich Targach Książki 2019 na MTP. Atrakcji nie zabraknie ani dla małych, ani dla dużych miłośników książek, a program jest tak obszerny i ciekawy, że warto zajrzeć na stronę imprezy i wybrać sobie najbardziej interesujące pozycje czy spotkania z twórcami. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, a targi potrwają do 3 marca, do godziny 17.00.

O godzinie 18.00 warto zajrzeć na wystawę kolaży Moniki Lisieckiej “Kobieta i Życie” do Galerii Dużej Scena UAP przy ul. Wodnej 24. Również o godzinie 18.00 Muzeum Etnograficzne (ul. Grobla 25) zaprasza na spotkanie “Ożywianie czarno-białego świata, czyli o procesie koloryzacji cyfrowej starych fotografii.” Koloryzację wykonali Maciej Koc i Marta Łukaszewicz z Fotokopernik, a podczas spotkania przybliżą sposób swojej pracy.

O godzinie 19.00 w Klubie Pod Minogą (ul. Nowowiejskiego 8) wystąpi Ted Nemeth. Gość: hoszpital. Bilety 25 zł – 35 zł. Godzinę później w Klubie U Bazyla (ul. Norwida 18A) zagra Guzior + ReTo. Bilety 50 zł. Również o 20.00 w PoemaCafe (ul. Langiewicza 2) wystąpi Thomas Grotto, a w programie muzyka włoska i światowe przeboje. Bilety 40 zł.
Także o 20.00 rozpocznie się w Sali Ziemi Poznań Congress Center (ul.Głogowska 14) koncert Pawła Domagały. Bilety 99 zł – 139 zł, a w Alternativa Club (ul. Św. Marcin 80/82) noc z Madonną. Bilety 10 zł.

O 20.30 u Pana Gara (ul. Słowackiego 19/21) wystąpi Siostra Braci Grimm. To muzyka w kolorze czerwonego wina, refleksyjna, pozwalająca zanurzyć się w przestrzeni pozbawionej czasu.

W sobotę, 2 marca, o godzinie 14.00 odbędzie się Manifa, tradycyjna demonstracja feministyczna organizowana w okolicy 8 marca. Tym razem Manifa będzie stacjonarna, przed Katedrą na Ostrowie Tumskim, i potrwa do 17.00.

Komu zalegają w domu niepotrzebne książki i chciałby je wymienić na nowe – powinien zajrzeć o 16.00 na Poznańskie Targi Książki na MTP. Rozpocznie się tam kolejna edycja Wielkiej Wymiany Książek “Z półki na półkę”. Uwaga! Na wymianę można przynieść maksymalnie 5 książek.

O godzinie 17.00 w Łazędze Poznańskiej (ul. Św. Marcin 75) rozpocznie się recital harfowy Rozalii Dmochowskiej, tegorocznej bardzo utalentowanej maturzystki w klasie harfy mgr Róży Sękowskiej w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza.

O 18.00 w CK Zamek (ul. Św. Marcin 80/82) rozpocznie się Potańcówka Wielkopolska NA BIS. Do tańca zagrają Romuald Jędraszak, Przodki, Kapela Adama Kaisera, Kapela Biskupianie z Domachowa i Okolic. Na parkiecie wodzirejem będzie Witold Roy Zalewski, który poprowadzi w tańcu bardziej i mniej zaawansowanych uczestników zabawy przy dźwiękach dud, kozła, skrzypiec, basów i barabanu. Bilety 15 zł.

O 19.00 w Klubie U Bazyla zagra Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba! Bilety 39 zł – 49 zł. Natomiast o 20.00 w Mieście (ul. Szewska 20) rozpocznie się koncert Two Timer – Live In The City. Bilety 20 zł – 30 zł. O tej samej godzinie Blue Note (ul. Kościuszki 79) zaprasza na Karnawałowe taneczne ostatki z Whisky River Rock’n’Roll Band. Bilety 35 zł – 45 zł.

Pies andaluzyjski (ul. Nowowiejskiego 17) zaprasza o 21.00 na Osiemdziesiątki, dziewięćdziesiątki – local vintage party. Będą tańce do piosenek z lat 90. i 80., synth popu i italo disco. Mile widziany vintage’owy outfit.

W niedzielę, 3 marca, o godzinie 10.00 na Starym Rynku rozpocznie się Kaziuk Wileński w Poznaniu 2019 – popularny jarmark organizowany w okolicach imienin Kazimierza. Będzie można kupić słynne wileńskie palmy i pierniki oraz podziwiać orszak dynastii Jagiellonów na Starym Rynku oraz posłuchać zespołów z Kresów. Jarmark potrwa do 16.00.

O godzinie 17.00 Klub U Bazyla zaprasza na Tarantino Unplugged. Podczas niego zostaną zaprezentowane utwory wykorzystane w filmach: Reservoir Dogs, Pulp Fiction, Jackie Brown, Kill Bill, Death Proof, Inglourious Basterds, Django oraz The Hateful Eight. Bilety 30 zł – 40 zł.

O 20.00 warto zajrzeć do Blue Note na koncert Rising Stars: House of Waters. Bilety 40 zł. House of Waters tworzą zaskakująca mieszankę dźwięków, w której czuć rytmy muzyki zachodnioafrykańskiej, jazzu, rocka psychodelicznego oraz indie, a nawet klasycznej.

Mat.pras., el


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar