Poznań: Na UAM są już wyniki rekrutacji

studenci po rekrutacji fot. UAM
Przyszli studenci poznali je o północy z 18 na 19 lipca. Po zalogowaniu do Systemu Internetowej Rekrutacji dowiedzieli się, czy udało im się dostać na wymarzony kierunek.

Ogólna liczba zgłoszeń z przypisaną opłatą w systemie wynosi w tym roku ponad 25 tysięcy. Na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich przygotowano 7719 miejsc. Do 23 lipca ci kandydaci, którzy już otrzymali potwierdzenie o tym, że zostali przyjęci, drogą elektroniczną powinni złożyć skany wymaganych dokumentów.

A co z pozostałymi? Prawdopodobnie w przyszły tygodniu już będzie wiadomo, na których kierunkach pozostały jeszcze wolne miejsca. Na nich odbędzie się dodatkowa rekrutacja, która potrwa do końca września. To szansa nie tylko dla tych, którzy nie dostali się na wymarzony kierunek, ale też dla tych, którzy zdają maturę w terminie poprawkowym.

Warto przypomnieć, że podczas tegorocznej rekrutacji największym zainteresowaniem pod względem liczby kandydatów cieszyły się: psychologia (ponad 2 tysiące), prawo (ponad 1,5 tysiąca) i filologia angielska (ponad 1,3 tysiąca). Natomiast pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce były to: filologia koreańska (ponad 20 os/msc), psychologia (ponad 17,31 os/msc) oraz zarządzanie i prawo w biznesie (ponad 14 os/msc).

W tym roku na UAM pojawiły się w ofercie zupełnie nowe kierunki: groznawstwo; language and communication in healthcare; language, mind, technology; nowe media w komunikacji oraz produkcja audiowizualna.

Wszyscy kandydaci, którzy mają pytania i wątpliwości, mogą je zadać w grupie „Rekrutacja na UAM 2021”, która działa na Facebooku UAM.

UAM

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: