Poznań na tydzień. Co można robić w Poznaniu od 6 do 9 marca?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Spektakle teatralne, stand upy, kultura w Poznaniu a wojna w Ukrainie, spotkanie z Oksaną Zabużko, historia Rowerowego Poznania – wszystko to i jeszcze więcej czeka na chętnych w tym tygodniu w Poznaniu!

Poniedziałek, 6 marca

Lifehack
Teatr Muzyczny w Poznaniu, ul. Niezłomnych 1e
6 marca @ 18:00 i 20.30

Grzegorz Dolniak powraca! Miłośnicy talentu tego komika będą mogli go zobaczyć i posłuchać w najnowszym programie „Lifehack”.

Szczegóły tutaj

Wtorek, 7 marca

Poznańska kultura rok po wybuchu wojny. Ludzie książki w obliczu wojny – panel
Biblioteki Raczyńskich, Facebook Live
7 marca @ 10:00

Jak wygląda praca bibliotekarzy, wydawców i innych ludzi książki w czasie wojny – opowiedzą Larysa Luhova, dyrektorka Lwowskiej Obwodowej Biblioteki dla Dzieci, Małgorzata Grupińska-Bis, dyrektorka Biblioteki Wojewódzkiej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Monika Długa, dyrektorka wydawnicza Wydawnictwa Poznańskiego, Agata Romaniuk, pisarka, i Dariusz Kawa z Instytutu Książki. Rozmowę prowadzi Katarzyna Kamińska dyrektorka Biblioteki Raczyńskich. Panel będzie tłumaczony na język ukraiński i transmitowany na bibliotecznym FB.

Spotkanie z Oksaną Zabużko
Biblioteki Raczyńskich, Facebook Live
7 marca @ 18:00

Oksana Zabużko to jedna z najważniejszych współczesnych ukraińskich pisarek, autorka ponad dwudziestu książek i laureatka wielu nagród krajowych i zagranicznych. W Polsce ukazały się m.in. „Badania terenowe nad ukraińskim seksem” (2003) i „Muzeum porzuconych sekretów”. Pisarka w rozmowie z Ryszardem Kupidurą będzie mówiła nie tylko o swoich książkach, ale i o znaczeniu literatury w tych trudnych czasach. Spotkanie będzie tłumaczone na język ukraiński i transmitowany na bibliotecznym FB.

Projekcja filmu dokumentalnego „Odessa… Odessa”, reż. Michale Boganim (2004)
Dom Bretanii, Stary Rynek 37, Poznań
7 marca @ 18:00

Projekcja filmu dokumentalnego „Odessa… Odessa”, reż. Michale Boganim, Francja/Izrael, 2004, 104’
Bohaterami filmu są Żydzi z Odessy: ci, którzy wciąż tam mieszkają i ci, którzy stamtąd wyemigrowali do USA czy Izraela. Wielu z nich jednak nie potrafi się odnaleźć w nowym miejscu – a raczej potrafi to zrobić tylko w nawiązaniu do przeszłości.
Wstęp wolny

Nakręceni miastem. Rozmowy Rowerowego Poznania
PSNC Future Labs, ul. Zwierzyniecka 20, 4 piętro (poddasze) Poznań
7 marca @ 18:30

W tym roku mija 30 lat istnienia Rowerowego Poznania – Sekcji Rowerzystów Miejskich. Rowerzyści postanowili to uczcić cyklem spotkań i dyskusji o Poznaniu, rowerach i mieście pod nazwą „Nakręceni miastem. Rozmowy Rowerowego Poznania”. Pierwsze spotkanie, poświęcone początkom organizacji, znanej obecnie jako Rowerowy Poznań, odbędzie się właśnie 7 marca, a wezmą w nim udział: Adam Kompowski, Grzegorz Kmita-Patyczak oraz Arkadiusz Szulc, którzy należeli do grupy założycielskiej Sekcji Rowerzystów Miejskich.

Aleja największych rockowych przebojów
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań
7 marca @ 19:00

Orkiestra symfoniczna, soliści, chór i tancerze z Ukrainy oraz polski zespół rockowy Żuki – wszyscy będą wykonywać największe rockowe przeboje w wersji symfonicznej.

szczegóły tutaj

Połącz Paski
KLUB MIASTO, ul. Szewska 20, Poznań
7 marca @ 19:00

Ewa Stasiewicz i jej stand up „Połącz paski” o tym, ile dowiedziała się z Beverly Hills 90210, czy kosmici porwali jej męża – no i czy da się połączyć paski.

Szczegóły tutaj

Środa, 8 marca

Koncert „Kołomyja”
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19 sala 1, Poznań
8 marca @ 18:00

Tytuł koncertu nawiązuje do żywiołowego tańca, ale także ukraińskiej pieśni lirycznej, a w jego programie znajdą się polskie, ukraińskie i bałkańskie melodie ludowe. „Kołomyj” to wspólny projekt Oksany Hamerskiej oraz pianisty i aranżera Jacka Skowrońskiego, na scenie wystąpią też Michał Gajda – akordeon, Marcin Chenczke – kontrabas, Andrzej Mazurek – perkusja. Wstęp wolny.

Czwartek, 9 marca

Serca na odwyku
CEZARY ŻAK – KATARZYNA ŻAK – HANNA ŚLESZYŃSKA – MICHAŁ PIELA
Kino Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18, Poznań
9 marca @ 17:30 i 20.30

Komedia, w której bohaterowie w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno i zawsze warto dać życiu szansę na szczęście – a najlepiej w niestandardowy sposób.

Szczegóły tutaj

Paulina Potocka Stand-up + open mic
BaRock Club, ul. Wielka 9, Poznań
9 marca @ 19:00

Paulina Potocka w programie „Ja to mam szczęście” opowie o swoich najnowszych przygodach związanych z zaręczynami i planowaniem ślubu – ale nic tu nie będzie takie, jak wam się wydaje, że będzie…

Szczegóły tutaj

9 marca @ 20:00
Stand-up Poznań | Jakub Poczęty „Beka ponad honor”
TROPS Akademickie Centrum Kultury, ul. Świętego Rocha 9, Poznań
9 marca @ 20:00

„Beka ponad honor” to program o obserwacjach świeżo upieczonego 30-latka: o przyjaciołach, o ciarkach żenady na wspomnienie, co z nimi robiłeś – i bez nich też. O freak fightach, byciu starym graczem, planowaniu rodziny – i wielu innych 30-letnich kwestiach.

Szczegóły tutaj

Źródło: mat. pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane: