Strzeszyn fot. UMP

Poznań: Na Strzeszynie powstanie nowa szkoła!

Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie rozpisały przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla nowego zespołu szkolno-przedszkolnego wraz z niezbędnym układem drogowym w rejonie ulicy Fieldorfa. “Dobra wiadomość dla mieszkańców Strzeszyna!” – podsumował na swoim FB Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta.

Jak informuje, miasto od dawna czyniło starania na rzecz pozyskania gruntu od Skarbu Państwa na ten cel, zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Obecnie sprawa ta jest na etapie finalizacji pomiędzy WGN a Krajowym Zasobie Nieruchomości. Obiekt będzie liczył 30 oddziałów szkolnych i 10 przedszkolnych wraz z zapleczem sportowym.

“Placówka ta jest bardzo potrzebna osiedlu, które od lat dynamicznie się rozwija” – pisze Mariusz Wiśniewski. – “Zakładamy, iż prace inwestycyjne będą mogły rozpocząć się w 2022 r. i potrwają ok. 2 lata. Będzie to największa inwestycja oświatową tej kadencji samorządu i zarazem potwierdzenie stałej polityki miasta od kilku na rzecz podnoszenia jakości infrastruktury oświatowej”.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze