mieszkania na Strzeszynie fot. UMP

Poznań: Na Strzeszynie powstanie 180 mieszkań. Zbuduje je PTBS

Rozpoczyna się drugi etap inwestycji mieszkaniowej na Strzeszynie. Po poślizgu spowodowanym odwołaniem się od przetargu jednego ze startujących udało się wreszcie podpisać umowę i budowa może ruszać.

W pierwszym etapie inwestycji, którą Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ukończyło jesienią 2019 roku, na Strzeszynie powstało 291 mieszkań. Przy blokach powstał też plac zabaw, parking podziemny i stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych. Większość z mieszkań powstała w ramach programu “Najem z dojściem do własności” – najemcy spłacają wartość lokalu stopniowo w czynszu i stają się jego właścicielami, gdy je spłacą.

Drugi etap inwestycji – docelowo są trzy – już nie przebiegał tak gładko. PTBS dwukrotnie ogłaszało przetarg i dwukrotnie musiało go unieważniać, a gdy już udało się wyłonić wykonawcę za trzecim razem, to jedna z firm biorących udział w przetargu odwołała się do wyniku do Krajowej Izby Odwoławczej. W przypadku drugiego, zakładającego wybudowanie 180 mieszkań w tym miejscu pojawiły się problemy. PTBS dwukrotnie musiał unieważniać przetargi, a kiedy już udało się to przy trzecim podejściu, jedna z firm biorących w nim udział odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej. Ma takie prawo, ale takie odwołania zawsze wydłużają procedurę – a tym samym rozpoczęcie inwestycji.

W tym przypadku umowę udało się podpisać 3 stycznia, co oznacza, że budowa wkrótce się rozpocznie i najemcy czekający na swoje mieszkania dostaną je nawet jeśli z poślizgiem czasowym – to niewielkim. Koszt tej inwestycji to około 56 mln zł.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy PTBS zamierza też ogłosić przetarg na trzeci, ostatni już etap tej inwestycji. Nie wiadomo jeszcze, ile mieszkań powstanie w tym etapie. PTBS szacuje, że między 200 a 300. Mieszkania powinny być gotowe do końca 2022 roku.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze