Poznań: Na rondzie Rataje obowiązuje już stała organizacja ruchu. Ale kierowcy sobie z nią nie radzą

rondo Rataje, zdjęcie ilustracyjne fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie opublikowały film przypominający, jak po remoncie poruszać się na rondzie Rataje, a także na Jana Pawła II, Baraniaka i Berdychowie. Bo jak się okazuje, wielu kierowców ma z tym problem.

Remont ronda Rataje i przyległych ulic jest już prawie zakończony, czego efektem jest przywrócenie stałej organizacji ruchu, tej, która obowiązywała przed remontem ronda.
„Na czas przebudowy układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje wprowadzono czasową organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, Baraniaka i Berdychowo, by kierowcom było łatwiej ominąć plac budowy” – przypominają Poznańskie Inwestycje Miejskie. – „Prace związane z inwestycją dobiegają końca, dostępne są wszystkie pasy ruchu na rondzie i dojazdach do niego, co pozwoliło przywrócić stałą organizację ruchu na ul. Jana Pawła II, Baraniaka i Berdychowo”.

Jak się jednak okazuje, powrót stałej organizacji ruchu sprawił, że wielu kierowców czuje się zdezorientowanych. Dlatego Poznańskie Inwestycje Miejskie opublikowały film pokazujący, co się zmieniło na rondzie i jego okolicy, czyli Jana Pawła II i Berdychowo oraz na co powinni uważać kierowcy.

„Wewnętrzny pas ul. Jana Pawła II dla jadących od ronda Rataje służy teraz do skrętu w lewo, w ul. Berdychowo. Z kolei od ronda Śródka dwa pasy znów służą do jazdy prosto, można także skręcić w prawo w ul. Berdychowo. Prosimy o zwracanie uwagi na obowiązujące oznakowanie i stosowanie się do niego” – przypomina PIM.

Na rondzie Rataje już obowiązuje stała organizacja ruchu, choć wykonawca uzupełnia jeszcze oznakowanie, a prace wykończeniowe i porządkowe mogą powodować wyłączanie fragmentów jezdni. Dlatego kierowcy powinni tu zachować szczególną ostrożność i uważać na oznakowanie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: