Poznań: Na moście Królowej Jadwigi znów zmiany w organizacji ruchu

Poznań Most Królowej Jadwigi rzeka Warta fot. Sławek Wąchała

Niedostępna dla pieszych północna strona mostu Królowej Jadwigi, wyłączony wyjazd z Krzywoustego w Juracką. W okolicach ronda Rataje mamy kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Od 7 października niedostępna dla ruchu pieszego i rowerowego jest północna strona mostu Królowej Jadwigi. Piesi i rowerzyści przy skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi z ul. Strzelecką muszą przechodzić na drugą, południową stronę mostu. Z kolei poruszający się od ronda mogą dostać się na drugą stronę przejściami na wysokości ul. Jurackiej albo dworca autobusowego (przy przystanku tramwajowym).

Wyłączony z ruchu został wjazd z ul. Krzywoustego w ul. Juracką. Do os. Piastowskiego teraz można dojechać przez ulice Wioślarską i Obrzyca. Nadal możliwy będzie wyjazd z ul. Jurackiej na ul. Krzywoustego w kierunku ronda Rataje.

Natomiast 11 października ze względów technicznych tymczasowy przystanek autobusowy znajdujący się między mostem Królowej Jadwigi a ul. Juracką zostanie przeniesiony w miejsce docelowe.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie tradycyjnie prosi o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie, jak również na sygnalizację świetlną na wjazdach na rondo i zjazdach.

Źródło: PIM