Milczańska nowe drzewa fot. ZDM

Poznań: Na Milczańskiej znów są drzewa. Zgodnie z obietnicą

Już wkrótce w pasie zieleni będzie rosło trzynaście jesionów wyniosłych. Właśnie trwa ich sadzenie wzdłuż ulicy. Miasto obiecało – i dotrzymało słowa.

Przypomnijmy: w lutym tego roku przy ulicy Milczańskiej wycięto cztery jesiony ku wielkiemu oburzeniu mieszkańców ulicy. Władze miasta przekonywały, że drzewa były chore i nie wypuszczały liści, więc nadawały się tylko do wycinki. Mieszkańcy przekonywali, że jest wprost przeciwnie i drzew wycinać nie należy.

Walka o drzewa, jak wiele w Poznaniu, zakończyła się niestety porażką mieszkańców i wycięciem czterech jesionów – ale prezydent Jaśkowiak obiecał wtedy nowe nasadzenia drzew przy tej ulicy jeszcze w tym roku. I słowa dotrzymał: pierwsze drzewa posadzone zostały w czwartek, 26 listopada. Nasadzone będą po obu stronach ulicy Milczańskiej na odcinku od okolic skrzyżowania z ul. Inflancką po ul. Brneńską. Łącznie posadzonych zostanie 13 jesionów wyniosłych.

Na Milczańskiej będzie jeszcze więcej drzew, ale nieco później. Na dalszej części ulicy powstaje wiele nowych inwestycji i sadzenie tam czegokolwiek teraz nie miałoby sensu. Ale drzewa pojawią się i tam, gdy tylko inwestycje zostaną zakończone.

Łącznie w całym mieście – w ostatnim czasie i najbliższych tygodniach – nasadzonych będzie 650 drzew i około 4 tysięcy krzewów w pasach drogowych administrowanych przez ZDM.

ZDM, el

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze