stadion szyca

Poznań: Na miejscu stadionu Szyca będzie filharmonia?

Park muzyki i sztuki, w którym znajdzie się nowa siedziba Filharmonii Poznańskiej, a także budynki pozwalające na działania edukacyjne i prezentacje artystyczne. Taki kompleks ma powstać na miejscu obecnego stadionu Szyca na Wildzie.

Jak informuje Radio Poznań, nowinę ogłosił Wojciech Nentwig, dyrektor Filharmonii Poznańskiej. Jak powiedział, są już obietnice władz Poznania i Wielkopolski – filharmonia jest jednym, z teatrów samorządu wielkopolskiego – i jest to już przesądzone. Na miejscu dawnego stadionu ma powstać piękny, zielony zakątek Poznania. Jak jednak będzie wyglądał kompleks i jak będzie wpisany w otoczenie – jeszcze nie wiadomo.

Filharmonia Poznańska jest jednym z “bezdomnych” poznańskich teatrów i ostatnim już, który nie ma swojej siedziby. Dla Polskiego Teatru Tańca remontuje się budynek przy Taczaka, Teatr Muzyczny będzie miał nową siedzibę przy Akademii Muzycznej. A filharmonia nadal musi korzystać gościnnie z Auli UAM na koncerty, co oznacza konieczność dopasowania terminarza do wydarzeń uniwersyteckich i nie jest zbyt wygodne. Muzycy nie mają też porządnych sal do ćwiczeń, nie mówiąc o całym zapleczu technicznym.

Nowa siedziba jest jedynym rozwiązaniem, jeśli filharmonia ma się rozwijać i przyciągać nowych widzów. Dawny stadion to idealna lokalizacja – blisko centrum, dobry dojazd, a jednocześnie duża, interesująca przestrzeń, która pozwoli na rozwinięcie skrzydeł dobremu architektowi. Według planów nowa siedziba dla filharmonii ma być gotowa za co najmniej pięć lat. Czy otrzymamy obiekt na miarę Filharmonii Szczecińskiej? To się okaże.

Radio Poznań, el

2
Dodaj komentarz

avatar
Jaroslaw Sassek
Jaroslaw Sassek

A miały być tereny rekreacyjne i sportowe

mirko
mirko

Tylko nie filharmonia!! To przybytek dla kochających muzykę poważną,a nie jest ich aż tak wielu. TYLKO tereny zielone dla wszystkich poznaniaków.Panie prezydencie, pan jest tylko trybikiem, i to mieszkańcy zadecydują a nie pan.
Dość mamy zabetonowanego miasta,dość ścieżek rowerowych,dość parkingów kosztem zieleni,dość parków których rewitalizacja polega na wycinaniu drzew itd itd