Poznań: Na Malwowej będzie bezpieczniej

Malwowa fot. ZDM

Nowe oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu – Zarząd Dróg Miejskich zamontował je przy przejściu dla pieszych na ulicy Malwowej, by przechodzenie przez tę ulicę było bezpieczniejsze.

Przypomnijmy, że to właśnie na ulicy Malwowej niewiele brakowało do potrącenia dzieci przechodzących przez to przejście zgodnie z przepisami. Malwową charakteryzuje duże natężenie ruchu samochodowego, a kierowcy niestety często przekraczają tu dozwolona prędkość i nie zachowują wymaganej ostrożności – tak właśnie było w tym przypadku.

Tymczasem przy Malwowej znajdują się sklepy i szkoły, więc jest tu także duże natężenie ruchu pieszego. Skrzyżowanie ulicy Malwowej z Żonkilową, z dwoma przejściami dla pieszych, przystankami autobusowymi, pobliską szkołą (Zespół Szkół z oddziałami integracyjnymi nr 2) i orlikiem jest jednym z tym miejsc.

Dlatego ZDM zdecydował się na działania mające poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie: przed przejściem dla pieszych zamontowano znaki z pomarańczowym tłem, informujące kierowców, że dojeżdżają do miejsca z przejściem dla pieszych. A na dojeździe do skrzyżowania, na obu pasach ruchu ulicy Malwowej, znalazły się progi zwalniające oraz tablice uchylne (tzw. płetwy), które mają uniemożliwić kierowcom ominięcie progów i wjazd na drugi pas jezdni tuż przed przejściem. Obowiązuje również ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę.

Podziel się:

Ostatnio dodane: