rondo Kaponiera fot. UMP

Poznań: Na Kaponierze prośba do prezydenta o naprawę schodów. W dość wulgarnej formie

“Jaśkowiak zrób k*** te schody” można przeczytać na czerwonych nalepkach oklejających jedne ze schodów pod Kaponierą. Schody często bywają nieczynne, windy też, a wtedy jest problem z przedostaniem się przez Kaponierę. Najwidoczniej niektórzy poznaniacy mają tego dość.

O niedziałających schodach pod Kaponiera pisaliśmy jeszcze latem, gdy cały kraj zelektryzowało zdjęcie matki z dzieckiem w wózku przechodzącej górą przez Kaponierę po drodze rowerowej. Już wówczas zwracaliśmy uwagę na to, o czym mówiły nam mieszkające w okolicy matki z dziećmi: że schody pod Kaponierą bardzo często nie działają, a układ tego ronda jest taki, że nie da się pojechać innymi, gdy jedne nie działają. Ten sam problem dotyczy wind. Gdy jest nieczynna ta, do której trzeba wsiąść, czasami trzeba nadłożyć kilkaset metrów, by przedostać się w miejsce, w które chce się dotrzeć.

Dorosły człowiek jakoś sobie poradzi, ale rodzic z małym dzieckiem lub osoba niepełnosprawna już niekoniecznie. A tak się składa, że akurat w pobliżu Kaponiery, przy Słowackiego, mieści się przychodnia specjalistyczna, w której leczy się wiele osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się.

Problem schodów pod Kaponierą staje się coraz bardziej dotkliwy, bo coraz częściej się psują. Jak wyjaśniało MPK – przy okazji kolejnej awarii we wrześniu tego roku – naprawy odbywają się w ramach gwarancji, ale trzeba czekać na części zamienne, by naprawić schody. A to trochę potrwa, bo schody są z… Chin. Czy jest szansa na ich wymianę na jakieś mniej awaryjne? No cóż, zostanie na ten temat przygotowana ekspertyza i wówczas władze miasta podejmą decyzję. Kiedy? Nie wiadomo.

A przecież jest to główny punkt przesiadkowy w Poznaniu. Nie ma więc chyba poznaniaka, który kilka razy w tygodniu z niego nie korzysta. Wydawałoby się, że  takiej sytuacji nie bardzo jest czas, żeby zbierać komisję, robić ekspertyzy i czekać na odpowiedź z Chin.  Zdaje się, że autorowi tej nalepki chodziło o to, żeby właśnie na to zwrócić uwagę.

el

4
Dodaj komentarz

avatar
Jerzy Wróbel
Jerzy Wróbel

może tak w końcu zrozumie 😛

Merberos Knightmare
Merberos Knightmare

Chcecie schody, a jaskowiak zrobi ścieżkę rowerową. Chcecie normalnie jeździć po mieście, to ten kretyn jeszcze utrudni.

Merberos Knightmare
Merberos Knightmare

Chcecie schody, a jaskowiak zrobi ścieżkę rowerową. Chcecie normalnie jeździć po mieście, to ten kretyn jeszcze utrudni.

Dawid Brzenczek
Dawid Brzenczek

I windy