Poznań: Na Hetmańskiej kierowcy już nie zaparkują na chodniku

Hetmańska, nowy sposób parkowania fot. ZDM

Od 14 lipca na ulicy Hetmańskiej na odcinku od Kasprzaka do Reymonta można parkować częściowo na jezdni i chodniku. To odpowiedź na postulaty mieszkańców, Rady Osiedla Św. Łazarz i policji.

Dzięki zmianie sposobu parkowania piesi odzyskali chodnik i mają więcej miejsca na przejście. Poprzednio, gdy kierowcy parkowali na chodniku, osoby z wózkiem czy po prostu mniej sprawne miały spory problem z przejściem na niektórych odcinkach, bo między ścianami budynku i zaparkowanymi samochodami było po prostu za mało miejsca.

„Kierowcy zostawiający auta po północnej stronie ul. Hetmańskiej, pomiędzy ulicami Kasprzaka i Reymonta nadal będą mieli do dyspozycji równoległe miejsca postojowe” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – „Jednak zamiast w całości na chodniku, zaparkują częściowo na nim i na jezdni. Do momentu końcowego odbioru prac, zaplanowanego w przyszłym tygodniu, możliwe jest jeszcze wprowadzanie drobnych poprawek w wykonanym oznakowaniu”.

Szerokość północnej jezdni Hetmańskiej pozwoliła jednak na zachowanie na ulicy dwóch pasów ruchu. Nowa organizacja poprawiła również widoczność przy wyjazdach z posesji.

To nie jedyna zmiana na ul. Hetmańskiej zaplanowana na ten rok. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w październiku północna strona ulicy na odcinku od ul. Kasprzaka do ul. Reymonta zostanie włączona do Strefy Płatnego Parkowania. Obecnie ul. Hetmańska stanowi południową granicę SPP na Łazarzu, ale postój na niej jest bezpłatny.

Podziel się: