Poznań: na Głogowskiej autobusy są, ale rozkłady jazdy już nie wszędzie

Podziel się!

– Czy mamy zgadywać, kiedy autobus przyjedzie? – zastanawiają się pasażerowie autobusowej komunikacji zastępczej na Głogowskiej. Bo na przystanku przy Dworcu Zachodnim brakuje rozkładu jazdy linii 180.

Remont trasy tramwajowej na Głogowskiej daje się wszystkim we znaki – najbardziej jednak chyba tym, którzy właśnie wysiedli z pociągu i muszą skorzystać z komunikacji zastępczej. Dla osób spoza miasta – a w końcu można chyba założyć, że tacy będą na przystanku koło dworca PKP – orientacja w trasach autobusów to spory problem. Zwłaszcza gdy rozkładu jednego z nich brakuje.

Reklama

W takiej sytuacji znalazł się pan Tomasz, pasażer ze Swarzędza, który chciał się dostać do centrali swojej firmy, mieszczącej się przy ulicy Fabianowo.
– Nie jeżdżę samochodem do Poznania, szkoda mi zdrowia i czasu – opowiada pan Tomasz. – Zazwyczaj dojeżdżam więc do dworca pociągiem i dalej jadę tramwajem na Górczyn i później kawałek idę na piechotę. A teraz nie mam pojęcia, jak mam jechać…

Z informacji na przystanku wynika, że panu Tomaszowi idealnie pasowałby autobus linii 180. I z numeru na słupku przystankowym wynika, że ten autobus kursuje trasą przy Dworcu Zachodnim. Ale gdy pan Tomasz chciał sprawdzić, o której godzinie ma autobus i gdzie musiałby wysiąść – okazało się, że rozkładu jazdy nie ma.

Reklama

– Pytałem ludzi na przystanku, ale oni też nie wiedzą, każdy zna tylko swoją trasę – rozkłada ręce pan Tomasz. – Najwięcej powiedziały mi panie jadące na zakupy do Auchan, ale i one nie były pewne, na którym przystanku powinienem wysiąść. Nie wiem też, ile czasu będę musiał czekać na autobus. Niestety, ja nie jestem emerytem z masą wolnego czasu, jadę do pracy i raczej mi się spieszy…

Dlaczego na przystanku nie ma rozkładu tej jednej linii? Najprawdopodobniej zawinił pośpiech w wieszaniu nowych rozkładów przed rozpoczęciem remontu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne bardzo podziękowało za informację o brakującym rozkładzie i obiecało, że natychmiast zostanie on zamontowany na tym przystanku.

Tylko czy naprawdę trzeba było aż przyjazdu pasażera ze Swarzędza, żeby zauważyć ten brak?

Reklama

Lilia Łada, fot. L. Łada


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar
Reklama