Poznań: Na drogach i chodnikach bardzo ślisko! „Najszybciej na łyżwach”

Zima Poznań pług śnieżny śnieg Stary Rynek fot. Sławek Wąchała

Im dalej od centrum – tym gorzej i bardziej ślisko. Jak informują nasi Użytkownicy: „Ulice, chodniki i drogi rowerowe są pokryte lodem. Najszybciej można dojechać na łyżwach”. Uważajcie!

Drogowcy pracowali całą noc, więc główne drogi w Poznaniu i pod Poznaniem są przejezdne, a lodu nie ma. Ale i tam trzeba uważać na wiaduktach, w pobliżu stawów, jezior czy rzek, bo w tych miejscach jest nadal bardzo ślisko.  Dodatkowym utrudnieniem jest mgła unosząca się nad miastem.

Natomiast znacznie gorsza sytuacja jest na chodnikach dalej od centrum i drogach lokalnych. „Na osiedlu Piastowskim po chodniku najszybciej można dojechać na łyżwach” – informuje nas pani Elżbieta. – „Nikt nie zadbał choćby o posypanie piaskiem”.

Podobna sytuacja jest, jak informuje nasz Użytkownik Adam, na Starym Mieście. „Alejki skwerów przy moście Królowej Jadwigi i przy Strzeleckiej, chodniki w tej okolicy, wszystko śliskie” – napisał do nas około godziny 7.00 rano.

Z informacji otrzymanych od naszych Użytkowników wynika, że drogowcy dali radę, ale lokalni zarządcy, w tym spółdzielnie mieszkaniowe, wyraźnie zaspali. O śliskich chodnikach o drogach osiedlowych, których nikt niczym nie posypał, informują także mieszkańcy osiedli na Piątkowie, Winiarach i na Grunwaldzie.

Przypomnijmy, że IMiGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne przed marznącymi opadami, które obowiązuje do godziny 10.00, jednak ślisko na drogach będzie przez cały dzień, a także jutro rano. Dużym utrudnieniem będą też gęste mgły.

fot. archiwum

Podziel się:

Ostatnio dodane: